03.07.2018 21:01

John Malkovich wystąpi u boku Jude’a Law w kontynuacji serialu „Młody papież”

John Malkovich oficjalnie dołączył do obsady kontynuacji „Młodego papieża”. W nowej odsłonie serialu powróci także Jude Law, który zdobył serca widzów jako Lenny Belardo aka Pius XIII.

Malkovich, Law
foto: Everett Collection / Everett Collection/EAST NEWS; kadr z serialu "Młody papież"

Już niebawem „Nowy papież” zagości na antenie Sky i HBO! Tajemnicą jest jeszcze fabuła kontynuacji „Młodego papieża” i szczegóły dotyczące postaci, wiadomo jednak, że w nadchodzącym serialu Paolo Sorrentino ponownie zobaczymy Jude’a Law. Wielką niespodzianką dla fanów jest także to, że w nowej odsłonie produkcji partnerować mu będzie John Malkovich.

Młody papież

John Malkovich i Jude Law w kontynuacji „Młodego Papieża”

O  tym, że John Malkovich oficjalnie dołączył do obsady kontynuacji „Młodego Papieża”, stacja HBO poinformowała na swoim Instagramie. W ten sposób potwierdzono również przypuszczenia, że Jude Law powróci w nowej odsłonie produkcji Sorrentino.

Kontynuacja będzie nosić tytuł „The New Pope” („Nowy papież”), gdyż – jak zapowiadają twórcy – nie będzie kolejnym sezonem „Młodego papieża”, lecz zupełnie odrębna produkcja tocząca się w świecie nowoczesnego papiestwa, który zaprezentowano w pierwszej odsłonie serii. Nie wiadomo zatem, czy Law powróci w roli wychwalanego Lenny’ego Belardo, czy wcieli się w zupełnie nową postać. Jeśli zaś chodzi o Malkovicha, plotki głoszą, że to właśnie on ma zagrać tytułowego nowego papieża. Na razie nie są to jednak potwierdzone informacje.

Scenariusz ponownie napisze Sorrentino, w czym pomogą mu Umberto Contarello i Stefano Bises. Produkcją zajmą się Lorenzo Mieli i Mario Gianani ze studia Wildside w koprodukcji z Mediapro. Globalnym dystrybutorem będzie FremantleMedia. Zdjęcia do „Nowego papieża” mają rozpocząć się w listopadzie 2018 roku. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News John Malkovich Jude Law