"John Wick 4" - co wiemy o nadchodzącym filmie z Keanu Reevesem?

11.09.2019 11:48
"John Wick 4" - co wiemy o nadchodzącym filmie z Keanu Reevesem? Fot. Niko Tavernise/Lionsgate/Kobal/REX

W sieci pojawił się pokaźnej długości wywiad z twórcą i reżyserem filmów o Johnie Wicku, Chadem Stahelskim. Artysta opowiedział, co czeka na płatnego zabójcę w przyszłości. UWAGA! W tekście pojawią się spoilery dotyczące "Johna Wicka 3".

Chad Stahelski wytłumaczył decyzję o szokującej końcówce 3. odsłony przygód Johna Wicka, w której Winston zdradza Johna. Zabójca przeżywa upadek z wysokości i kilka ran postrzałowych, a w ostatnich fragmentach produkcji poprzysięga zemstę na swoim dawnym przyjacielu oraz instytucji zwanej High Table, która zarządza hotelami Continental i najemniczym półświatkiem. John wraz z Królem (w tej roli Laurence Fishbourne) chce zdobyć wolność od macek High Table.

John Wick 4 - o czym opowie film?

Jak nietrudno się domyślić, finałowe momenty "Johna Wicka 3" stanowią świetne intro dla kolejnej części serii, której powstanie potwierdzono dosłownie kilka dni po premierze "Parabellum" (taki podtytuł nosiła 3. odsłona przygód Wicka). Stahelski wyjaśnił, że seria musi się skończyć śmiercią Johna. Przyznał jednak, że dla niego jako twórcy jest to wyjątkowo inspirujący aspekt tworzenia kolejnych części:

Koniec końców możesz mieć naprawdę dobry dzień, a zaraz potem mieć naprawdę tragiczny dzień. Wszystko co zrobił John było jedną wielką tragedią. Przeżył właśnie najgorszy tydzień swojego życia, który pokazaliśmy w trakcie naszych trzech filmów. Jak inaczej to może się skończyć?

Z drugiej jednak strony tu nie chodzi o to, jak żyłeś - chodzi o to, w jaki sposób umrzesz. To pewien kod samurajski, który jest dla nas bardzo ważny w kontekście Johna Wicka. Nie chodzi o życie, chodzi o śmierć - to jedyna decyzja, która pozostała Johnowi. Naprawdę uwielbiam tego rodzaju narrację. Nie sądzę, żeby to było tragiczne. To raczej samurajski los wojownika.

Przeczytaj także

Stahelski stwierdził również, że pozorna "zdrada" Winstona wcale nie była aktem nienawiści ze strony szefa Continental. Według reżysera, jego działanie wobec Johna Wicka może być odbierane jako "najlepsze wyjście z beznadziejnej sytuacji" oraz "pokaz prawdziwej przyjaźni":

To były szachy. Winston wykonał najlepszy możliwy ruch - uchronił siebie i pozostał u władzy. Wciąż istniała szansa, że John przeżyje. Winston to wiedział, Charon wiedział, że to najlepszy ruch, więc postanowili wykorzystać tą szansę.

Więc jeśli już, to był to pokaz prawdziwej przyjaźni, gdyż pokazali siłę. Jest takie japońskie powiedzenie, które brzmi: "Kto dźwiga najcięższe brzmienie?". Odpowiedź brzmi: "Ci, którzy mogą". Winston podjął najcięższą decyzję, która jednocześnie była najlepsza. Jeśli spojrzysz na to z innej strony, to był to pokaz prawdziwej przyjaźni. To była jedyna szansa na przetrwanie. Podjęli najcięższą decyzję.

"John Wick 3" zadebiutował w kinach w maju 2019 roku i stał się najlepiej zarabiającą częścią serii. Kolejna odsłona pojawi się natomiast 21 maja 2021 roku. W głównej roli powróci oczywiście Keanu Reeves.

Zobacz także: Keanu Reeves spotkał się z Hideo Kojimą. W jakiej grze może się znaleźć?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.