"John Wick 4" niestety został mocno opóźniony. Kiedy ponownie zobaczymy Keanu w roli zabójcy?

23.12.2021 11:26
"John Wick 4" niestety został mocno opóźniony. Kiedy ponownie zobaczymy Keanu w roli zabójcy? Fot. Rex Features/East News

Z powodu licznych opóźnień, studio Lionsgate postanowiło przenieść datę premiery "Johna Wicka 4" na 2023 rok. 

John Wick 4 został mocno opóźniony

Wygląda na to, że Lionsgate chce, by "John Wick: Chapter 4" był jak największym hitem, dlatego wytwórnia postanowiła przesunąć premierę filmu z maja 2022 roku na 24 marca 2023 roku. To przy okazji pozwoli nowemu filmowi na to, by nie rywalizował z wyczekiwanym od lat "Top Gun: Maverick" z Tomem Cruisem w roli głównej.

Polecamy

Deadline zauważa, że nie jest to jedyny powód tego przesunięcia - ze względu na wielokrotne obsuwy spowodowane pandemią, film jeszcze nie został w pełni nakręcony. Na początku 2022 roku filmowcy mają się udać jeszcze do Japonii, więc twórcy zwyczajnie nie byliby w stanie dotrzymać majowej daty premiery. 

W filmie na pewno zagrają również Donnie Yen, Hiroyuki Sanada, Rina Sawayama, Shamier Anderson, Lance Reddick, Laurence Fishburne i Ian McShane. Za scenariusz odpowiadają Shay Hatten oraz Michael Finch, reżyserem jest natomiast Chad Stahelski.

Polecamy

Jak podaje Deadline, Lionsgate zamierza zrealizować również pierwszy filmowy spin-off franczyzy, w którym główną rolę zagra kobieta. Produkcja ma nosić tytuł "Ballerina" i według portalu, twórcy negocjują z gwiazdą "Na noże", "Blade Runnera 2049" i ostatniego Bonda, Aną De Armas.  

Sama produkcja ma opowiedzieć o młodej zabójczyni, wytrenowanej przez tych samych ludzi, co John. Ta postanawia zemścić się na ludziach, którzy zamordowali jej całą rodzinę. Co ciekawe, postać zadebiutowała już w serii - w "Johnie Wicku 3" widzieliśmy bowiem balerinę, która trenowała do swojego przyszłego zawodu. Data premiery spin-offu jest nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.