"La La Land" i największe hity Lionsgate za darmo na YouTube

15.04.2020 11:50
"La La Land" i największe hity Lionsgate za darmo na YouTube Fot. . LIONSGATE / Album/EAST NEWS

Amerykański dystrybutor, firma Lionsgate dołącza do innych podmiotów kulturalnych, które oferują kulturę za darmo w czasach pandemii koronawirusa. W najbliższym czasie firma udostępni swoje cztery największe hity za darmo na YouTubie.

"La La Land" za darmo na YouTube

Lionsgate idzie za ciosem i dołącz do innych dystrybutorów, wspierających kiniarzy oraz twórców. W ciągu najbliższego miesiąca na specjalnym kanale w portalu YouTube wyświetli cztery filmy. Będą to: oscarowy „La La Land”, kasowy „John Wick”, głośne „Igrzyska Śmierci” oraz otoczony kultem film taneczny „Dirty Dancing”.

Przeczytaj także

Film będą dostępne na dedykowanym kanale w otwartym paśmie co piątek, poczynając od 17 kwietnia o 18.00 czasu wschodnioamerykańskeigo (czyli o północy czasu polskiego). Mają być dostępne za darmo dla wszystkich. (Na razie wygląda na to, że bez blokady regionalnej, czyli dla wszystkich użytkowników Internetu).

Wydarzenie niemal kinowe

Przeczytaj także

Projekt nazywa się „Lionsgate Live! A Night at the Movies” i pomyślany jest jako sposób na oddanie idei wspólnego oglądania filmu w kinie, tyle że w warunkach kwarantanny. Seanse poszczególnych filmów na żywo połączone będzie z rozmowami ze specjalnymi gośćmi, w tym twórcami i ekipą filmową. Całość poprowadzi aktorka Jamie Lee Curtis.

Dostęp do usługi będzie darmowy, ale pomysłodawcy zachęcają użytkowników, aby wpłacali pieniądze na specjalny fundusz, który ma pomóc pracownikom przemysłu rozrywkowego najbardziej dotkniętym przez przestoje w pracy, wynikająca z epidemii.

Przeczytaj także

Lionsgate już dokonało pierwszych donacji na rzecz Will Rogers Motion Picture Pioneers Foundation, ale w trakcie seansów również widzowie będą mogli wspomóc organizację.

W piątek 17 kwietnia Lionsgate udostępni film „Igrzyska Śmierci”, 24 kwietnia „Dirty Dancing”, 1 maja „La La Land”, a 8.05 pierwszą część „Johna Wicka”.

Inicjatywę wspierają portaf Fandango, National Association of Theatre Owners oraz największe sieci amerykańskich kin AMC, Regal i Cinemark Theatres.

Czytaj także: Cannes 2020 jednak nie odbędzie się w czerwcu. Kiedy zostaną wręczone Złote Palmy? 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.