25.10.2018 10:29

John Williams, kompozytor muzyki do "Gwiezdnych wojen", trafił do szpitala

Nagrodzony Oscarami twórca muzyki do m.in. "Gwiezdnych wojen" i "Indiany Jonesa" trafił do szpitala. Jaki jest powód hospitalizacji Johna Williamsa i czy jego życiu grozi niebezpieczeństwo? 

John Williams
foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Wieczorem 24 października 2018 roku hospitalizowano Johna Williamsa, światowej sławy kompozytora, który stworzył soundtracki do takich filmów jak "Gwiezdne wojny", "Indiana Jones" czy "Superman" z 1978 roku. Mężczyzna znajduje się obecnie w londyńskim szpitalu i ze względu na swój stan zdrowia został zmuszony do opuszczenia koncertu z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną, który miał zagrać w piątek 26 października. 

O sytuacji poinformowali organizatorzy z Royal Albert Hall, gdzie odbędzie się koncert muzyki filmowej Johna Williamsa. Niestety nie zdradzili szczegółów dotyczących stanu zdrowia kompozytora, pisząc mocno ogólnie o "nieprzewidzianej chorobie":

John Williams hospitalizowany

Na temat sytuacji wypowiedział się management artysty, który przekazał przeprosiny ze strony Williamsa, ale również nie podzielił się szczegółami dotyczącymi stanu zdrowia kompozytora:

"

John bardzo przeprasza, że choroba nie pozwala mu na dyrygowanie podczas piątkowego koncertu i cieszy się, że Maestro Dirk Brass przejmie po nim podium. Naprawdę chciał się spotkać z 5 tysiącami przyjaciół, którzy chcieli celebrować jego muzykę. Ale sama myśl przywołuje uśmiech na jego usta. Pragnął przekazać, że życzy wszystkim wspaniałego wieczoru.  "

My życzymy Johnowi Williamsowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Kiedy premiera Star Wars IX?

Kompozytor ma przygotować muzykę do IX epizodu "Gwiezdnych wojen", którego kinowa premiera odbędzie się w grudniu 2019 roku. Williams napisał oczywiście muzykę do wszystkich filmów z sagi (ale nie do spin-offów), a także do 'Indiany Jonesa", "E.T.", "Kevina samego w domu", wspomnianego "Supermana" i wielu, wielu innych produkcji. Kilka miesięcy temu zapowiedział, że rozważa zakończenie kariery po skończeniu pracy nad "Epizodem IX". My mamy nadzieję, że jednak tak się nie stanie. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Star Wars