John Williams, kompozytor muzyki do "Gwiezdnych wojen", trafił do szpitala

Kamil Kacperski
25.10.2018 10:29
John Williams, kompozytor muzyki do "Gwiezdnych wojen", trafił do szpitala Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Nagrodzony Oscarami twórca muzyki do m.in. "Gwiezdnych wojen" i "Indiany Jonesa" trafił do szpitala. Jaki jest powód hospitalizacji Johna Williamsa i czy jego życiu grozi niebezpieczeństwo? 

Wieczorem 24 października 2018 roku hospitalizowano Johna Williamsa, światowej sławy kompozytora, który stworzył soundtracki do takich filmów jak "Gwiezdne wojny", "Indiana Jones" czy "Superman" z 1978 roku. Mężczyzna znajduje się obecnie w londyńskim szpitalu i ze względu na swój stan zdrowia został zmuszony do opuszczenia koncertu z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną, który miał zagrać w piątek 26 października. 

O sytuacji poinformowali organizatorzy z Royal Albert Hall, gdzie odbędzie się koncert muzyki filmowej Johna Williamsa. Niestety nie zdradzili szczegółów dotyczących stanu zdrowia kompozytora, pisząc mocno ogólnie o "nieprzewidzianej chorobie":

John Williams hospitalizowany

Na temat sytuacji wypowiedział się management artysty, który przekazał przeprosiny ze strony Williamsa, ale również nie podzielił się szczegółami dotyczącymi stanu zdrowia kompozytora:

John bardzo przeprasza, że choroba nie pozwala mu na dyrygowanie podczas piątkowego koncertu i cieszy się, że Maestro Dirk Brass przejmie po nim podium. Naprawdę chciał się spotkać z 5 tysiącami przyjaciół, którzy chcieli celebrować jego muzykę. Ale sama myśl przywołuje uśmiech na jego usta. Pragnął przekazać, że życzy wszystkim wspaniałego wieczoru. 

My życzymy Johnowi Williamsowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Kiedy premiera Star Wars IX?

Kompozytor ma przygotować muzykę do IX epizodu "Gwiezdnych wojen", którego kinowa premiera odbędzie się w grudniu 2019 roku. Williams napisał oczywiście muzykę do wszystkich filmów z sagi (ale nie do spin-offów), a także do 'Indiany Jonesa", "E.T.", "Kevina samego w domu", wspomnianego "Supermana" i wielu, wielu innych produkcji. Kilka miesięcy temu zapowiedział, że rozważa zakończenie kariery po skończeniu pracy nad "Epizodem IX". My mamy nadzieję, że jednak tak się nie stanie. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.