Johnny Depp będzie „Niewidzialnym człowiekiem”

Robert Skowronski
10.02.2016 11:36
Johnny Depp będzie „Niewidzialnym człowiekiem” Fot. Jim Smeal / BEI / Shutterstock / East News; kadr z filmu

Aktor dołączy do bestiariusza studia Universal. Johnny Depp wystąpi w remake'u „Niewidzialnego człowieka” z 1933 roku.

Uniwersum zaczyna się rozszerzać po tym, jak studio pozyskało Toma Cruise'a do roli w „Mumii”. Obraz z Deppem, choć ogłoszony jako drugi, ma zyskać priorytetowy status.

Póki co nie zdradzono zbyt wielu szczegółów. Producentami dzieła będą Alex Kurtzman i Chris Morgan, nie wyjawiono jednak kto wyreżyseruje obraz oraz kiedy możemy się go spodziewać na kinowych ekranach. Scenarzystą będzie prawdopodobnie Ed Solomon, który ma już na koncie teksty „Facetów w czerni” czy „Iluzji” - jednak i to nie jest oficjalnie potwierdzoną informacją. Co do dat premier swoich projektów studio Universal zdradziło jedynie, że „Mumii” możemy spodziewać się 24 marca 2017 roku.

Film będzie oczywiście bazować na oryginale z 1933 roku wyreżyserowanym przez Jamesa Whale'a na podstawie książki H.G. Wellsa. Pierwotnie w tytułowego bohatera wcielał się Claude Rains grając naukowca, który odkrywa specyfik czyniący go niewidzialnym. Cudowna moc miała jednak swoją cenę - postępujące szaleństwo oraz pojawienie się manii wielkości, które doprowadzają postać do chęci zdobycia władzy nad światem.

„Niewidzialny człowiek” doczekał się szeregu kontynuacji i spin-offów, takich jak „Powrót niewidzialnego człowieka”, „Zemsta niewidzialnego człowieka” czy „Niewidzialna kobieta”.

Projekt w pełni wpisuje się w emploi Johnny'ego Deppa, który nie boi się przyjmowania nietypowych ról. Dziwacy, odszczepieńcy, ekscentrycy, indywidualiści - to bohaterowie grani przez aktora. Do podobnych wniosków doszedł sam Depp przyglądając się swoim kreacjom:

Dorastałem w poczuciu, że jestem czymś w rodzaju nierozumnej maszyny, jak Ed Wood. Sądzę też, że podobną postacią jest Edward Nożycoręki. Myślę, że w każdej roli, jaką grasz, jest coś z ciebie samego.

Pozostaje nam czekać i przekonać się jak aktor poradzi sobie w tej roli. Czy Johnny Depp pokaże klasę, czy też potwierdzi swój status najbardziej przepłaconego aktora Hollywood? Czas pokaże.

Co sądzicie o pomyśle na remake „Niewidzialnego człowieka”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.