10.02.2016 11:36

Johnny Depp będzie „Niewidzialnym człowiekiem”

Aktor dołączy do bestiariusza studia Universal. Johnny Depp wystąpi w remake'u „Niewidzialnego człowieka” z 1933 roku.

Johnny Depp będzie „Niewidzialnym człowiekiem”
foto: Jim Smeal / BEI / Shutterstock / East News; kadr z filmu

Uniwersum zaczyna się rozszerzać po tym, jak studio pozyskało Toma Cruise'a do roli w „Mumii”. Obraz z Deppem, choć ogłoszony jako drugi, ma zyskać priorytetowy status.

Póki co nie zdradzono zbyt wielu szczegółów. Producentami dzieła będą Alex Kurtzman i Chris Morgan, nie wyjawiono jednak kto wyreżyseruje obraz oraz kiedy możemy się go spodziewać na kinowych ekranach. Scenarzystą będzie prawdopodobnie Ed Solomon, który ma już na koncie teksty „Facetów w czerni” czy „Iluzji” - jednak i to nie jest oficjalnie potwierdzoną informacją. Co do dat premier swoich projektów studio Universal zdradziło jedynie, że „Mumii” możemy spodziewać się 24 marca 2017 roku.

Film będzie oczywiście bazować na oryginale z 1933 roku wyreżyserowanym przez Jamesa Whale'a na podstawie książki H.G. Wellsa. Pierwotnie w tytułowego bohatera wcielał się Claude Rains grając naukowca, który odkrywa specyfik czyniący go niewidzialnym. Cudowna moc miała jednak swoją cenę - postępujące szaleństwo oraz pojawienie się manii wielkości, które doprowadzają postać do chęci zdobycia władzy nad światem.

„Niewidzialny człowiek” doczekał się szeregu kontynuacji i spin-offów, takich jak „Powrót niewidzialnego człowieka”, „Zemsta niewidzialnego człowieka” czy „Niewidzialna kobieta”.

Projekt w pełni wpisuje się w emploi Johnny'ego Deppa, który nie boi się przyjmowania nietypowych ról. Dziwacy, odszczepieńcy, ekscentrycy, indywidualiści - to bohaterowie grani przez aktora. Do podobnych wniosków doszedł sam Depp przyglądając się swoim kreacjom:

"

Dorastałem w poczuciu, że jestem czymś w rodzaju nierozumnej maszyny, jak Ed Wood. Sądzę też, że podobną postacią jest Edward Nożycoręki. Myślę, że w każdej roli, jaką grasz, jest coś z ciebie samego. "

Pozostaje nam czekać i przekonać się jak aktor poradzi sobie w tej roli. Czy Johnny Depp pokaże klasę, czy też potwierdzi swój status najbardziej przepłaconego aktora Hollywood? Czas pokaże.

Co sądzicie o pomyśle na remake „Niewidzialnego człowieka”?

Robert Skowronski
Tagi: Johnny Depp News Niewidzialny człowiek