29.05.2020 11:07

Johnny Depp jako Alice Cooper? Muzyk chce, żeby aktor zagrał go w jego biografii

Alice Cooper znalazł kandydata do głównej roli w jego biografii. Muzyk uważa, że najlepszym aktorem byłby Johnny Depp, z którym gra w zespole Hollywood Vampires.

Johnny Depp i Alice Cooper
foto: Sputnik/EAST NEWS

Od kilku lat niezmiernie popularne stały się filmowe biografie słynnych muzyków. Alice Cooper też chciałby, żeby powstał film o jego nietuzinkowym życiu. Znalazł nawet odtwórcę głównej roli.

Johnny Depp jako Alice Cooper w biografii muzyka?

Kiedy w 2018 roku do kin wszedł film opowiadający o grupie Queen pod tytułem "Bohemian Rhapsody", pojawił się nowy trend w kinematografii - filmy muzyczne poświęcone wybitnym artystom. W kolejnych miesiącach w kinach zadebiutował "Rocketman" - musicalowa biografia Eltona Johna. To jednak dopiero początek muzycznych produkcji, bo obecnie powstaje kilka innych tytułów opowiadających o muzykach.

Bee Gees
Bee Gees
Przeczytaj także Twórca "Bohemian Rhapsody" przygotuje film o Bee Gees

Alice Cooper nie chce być gorszy i z chęcią zobaczyłby biografię poświęconą nie tylko jego życiu prywatnemu, ale również karierze muzycznej. O swoim marzeniu rozmawiał z Yahoo Entertainment.

"

Mam nadzieję, że nie byłby to taki film, który wymaga, żebym najpierw umarł. Zwykle dzieje się tak z zespołami, które odniosły ogromny sukces komercyjny,  i chociaż odnosiliśmy sukcesy i sprzedaliśmy wiele płyt, nie wszystkim się spodobałem. Byłem zdecydowanie po ciemniejszej stronie życia i myślę, że z tego powodu byłby to świetny film. "

Alice Cooper
Alice Cooper
Przeczytaj także Alice Cooper nagrał utwór zainspirowany pandemią koronawirusa. Zobacz teledysk do "Don’t Give Up" [WIDEO]

Nie mogło zabraknąć oczywiście pytania o to, kto powinien się wcielić w Coopera. Muzyk to niezwykle barwna postać o specyficznej osobowości. Według gwiazdora najlepszym kandydatem byłby Johnny Depp.

"

Gdyby Johnny Depp wyglądał lepiej, mógłby mnie zagrać... Johnny byłby najlepszym facetem do grania mnie, ponieważ naprawdę lubi wcielać się w postacie, których nikt inny nie chce grać. I uwielbia protetykę, przyczepiłby sobie mój nos i tak dalej. Zna mnie wystarczająco dobrze, więc mógłby mnie naśladować całkiem dobrze. Jestem tego pewien. "

Piraci z Karaibów
Piraci z Karaibów
Przeczytaj także Nowi "Piraci z Karaibów" jednak z Johnnym Deepem? Film nie będzie wcale rebootem?

Cooper i Depp przyjaźnią się od 2012 roku, kiedy muzyk gościnnie wystąpił w filmie "Mroczne cienie". W ciągu kolejnych lat prywatna znajomość przerodziła się we współpracę. Od 2015 roku Cooper i Depp współtworzą supergrupę muzyczną Hollywood Vampires, w której gra również Joe Perry z Aerosmith. Zespół wydał do tej pory dwa albumy, na których gościnnie zagrały takie gwiazdy rocka jak Paul McCartney, Dave Grohl czy Joe Walsh.

Alice Cooper
Alice Cooper
Przeczytaj także Alice Cooper broni Johnny'ego Deppa: Johnny Depp to jeden z lepszych gitarzystów

Życie Coopera byłoby świetnym materiałem na film biograficzny, ale na razie nie ma żadnych oficjalnych planów związanych z rozpoczęciem produkcji. Być może po słowach muzyka niebawem zgłosi się do niego jakiś producent i wkrótce Depp rzeczywiście będzie miał okazję wcielić się w legendę rocka.

Czy Johnny Depp pasuje do roli Alice'a Coopera?

Alice Cooper
Alice Cooper
Przeczytaj także Pseudonim Alice'a Coopera wymyśliły duchy. Tak twierdzi wokalista

Zobacz też: Powstaje film biograficzny o Davidzie Bowie’em. Kto wcieli się w muzyka?

Tagi: Alice Cooper Johnny Depp Hollywood Vampires Film