11.02.2016 15:19

Johnny Depp jako Donald Trump

Amerykański polityk zwyciężył w lutym 2016 w prawyborach w stanie New Hampshire. Z tej okazji udostępniono krótki biograficzny film o Trumpie o ironicznym wydźwięku.

Johnny Depp jako Donald Trump
foto: funnyordie.com

50-minutowy obraz ukazał się na stronie współzałożonej przez Willa Ferrella. W roli Donalda Trumpa został obsadzony Johnny Depp, a na ekranie wspomagają go m.in. Ron Howard, Alfred Molina i Christopher Lloyd. Sam film stylizowany na estetykę znaną z lat 80. oparto na książce autorstwa republikanina, czyli „The Art Of Deal”, która ukazała się w 1987 roku.

O pomyśle na film zatytułowany „Donald Trump’s The Art of the Deal: The Movie” opowiedział drugi z założycieli strony, na której ukazała się produkcja, Adam McKay (reżyser m.in. „Big Short”):

"

To był salony, zupełnie pokręcony pomysł, który jakimś cudem zrealizowaliśmy. "

Zobaczcie zwiastun produkcji:

Zdjęcia trwały przez cztery grudniowe dni 2015 roku. Zaangażowany w film Owen Burke stwierdził, że utrzymanie projektu w tajemnicy, wbrew temu co można by było sądzić, nie należało do trudnych zadań:

"

Kilka osób podpisało odpowiednią umowę, która zobowiązywała ich do milczenia, ale w większości wypadków musieliśmy błagać, żeby nikt niczego nie powiedział. Plan był taki, aby zrobić wszystko bardzo szybko, ponieważ myśleliśmy, że Trump odejdzie, a przynajmniej jego kandydatura na prezydenta stanie się przeszłością. Kiedy stało się inaczej, otrzymaliśmy trochę więcej czasu, ale oznaczało to też dłuższe utrzymywanie projektu w tajemnicy. "

Burke wypowiedział także na temat zaangażowania Deppa w powierzoną mu rolę. Aktor włożył w nią podobno całe swoje serce:

"

Naprawdę zadbał o to, żeby mieć pewność dania wspaniałego występu. Jest aktorem od 30 lat, to profesjonalista. "

Jak Wam się podoba Johnny Depp jako Donald Trump?

Robert Skowronski
Tagi: Johnny Depp