Johnny Depp nie chciał walczyć z kobietą w „Piratach z Karaibów: Zemście Salazara”

Robert Skowronski
22.05.2017 14:45
Johnny Depp nie chciał walczyć z kobietą w „Piratach z Karaibów: Zemście Salazara” Fot. kadr z filmu

Scenariusz nowego rozdziału „Piratów z Karaibów” miał wyglądać inaczej, ale nie spodobał się odtwórcy roli Jacka Sparrowa, dlatego go zmieniono.

„Zemsta Salazara” trafi do kin już 26 maja 2017 roku, chyba że hakerzy wcześniej udostępnią kopię w internecie, jeżeli nie otrzymają żądanej kwoty w bitcoinach. W dziele Joachima Roenninga i Espena Sandberga tytułowy demoniczny korsarz wydostaje się z Diabelskiego Trójkąta i rusza w pościg za Sparrowem, aby się na nim zemścić.

Scenariusz dzieła dostarczył Jeff Nathanson, ale wcześniej nad tekstem filmu pracował Terry Rossio. W jego wersji wrogiem pirata, w którego wciela się Depp, nie miał być Salazar, a kobieta. Aktorowi się to nie spodobało. Co na ten temat powiedział Rossio?

Moja wersja filmu została odrzucona tylko dlatego, że czarnym charakterem była kobieta. Johnny Depp obawiał się, że całość będzie przypominać „Mroczne cienie” Tima Burtona, gdzie również pojawiała się zła kobieta.

Oczywiście istnieje też możliwość, że scenariusz Rossio nie był wystarczająco dobry. Autor uważa jednak, że tak nie było i tekst powinien był spełnić oczekiwania twórców:

Z reguły ilekroć wracam do swoich scenariuszy, które nie weszły w fazę produkcji, to i tak okazują się lepsze niż to co ostatecznie powstało na ekranie. Często wystarczy decyzja jednej osoby, zwyczajny kaprys, i lata budowania świetnej opowieści idą na marne.

Nie wykorzystano tekstu Rossio, ale wciąż figuruje on na liście płac, więc prawdopodobnie część z jego pomysłów ostatecznie trafiła do finalnego. dzieła. 

Jakby nie było w już 5. odsłonie serii pojawią się Kaya Scodelario, Brenton Thwaites, Golshifteh Farahani, Orlando Bloom, Geoffrey Rush jako Barbossa, Kevin McNally w roli Joshameego Gibbsa, Stephen Graham jako Scrum oraz oczywiście Johnny Depp, czyli ekranowy Jack Sparrow. Ponadto ujrzymy  Keirę Knightley oraz Paula McCartneya.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.