22.05.2017 14:45

Johnny Depp nie chciał walczyć z kobietą w „Piratach z Karaibów: Zemście Salazara”

Scenariusz nowego rozdziału „Piratów z Karaibów” miał wyglądać inaczej, ale nie spodobał się odtwórcy roli Jacka Sparrowa, dlatego go zmieniono.

Johnny Depp nie chciał walczyć z kobietą w „Piratach z Karaibów: Zemście Salazara”
foto: kadr z filmu

„Zemsta Salazara” trafi do kin już 26 maja 2017 roku, chyba że hakerzy wcześniej udostępnią kopię w internecie, jeżeli nie otrzymają żądanej kwoty w bitcoinach. W dziele Joachima Roenninga i Espena Sandberga tytułowy demoniczny korsarz wydostaje się z Diabelskiego Trójkąta i rusza w pościg za Sparrowem, aby się na nim zemścić.

Scenariusz dzieła dostarczył Jeff Nathanson, ale wcześniej nad tekstem filmu pracował Terry Rossio. W jego wersji wrogiem pirata, w którego wciela się Depp, nie miał być Salazar, a kobieta. Aktorowi się to nie spodobało. Co na ten temat powiedział Rossio?

"

Moja wersja filmu została odrzucona tylko dlatego, że czarnym charakterem była kobieta. Johnny Depp obawiał się, że całość będzie przypominać „Mroczne cienie” Tima Burtona, gdzie również pojawiała się zła kobieta. "

Oczywiście istnieje też możliwość, że scenariusz Rossio nie był wystarczająco dobry. Autor uważa jednak, że tak nie było i tekst powinien był spełnić oczekiwania twórców:

"

Z reguły ilekroć wracam do swoich scenariuszy, które nie weszły w fazę produkcji, to i tak okazują się lepsze niż to co ostatecznie powstało na ekranie. Często wystarczy decyzja jednej osoby, zwyczajny kaprys, i lata budowania świetnej opowieści idą na marne. "

Nie wykorzystano tekstu Rossio, ale wciąż figuruje on na liście płac, więc prawdopodobnie część z jego pomysłów ostatecznie trafiła do finalnego. dzieła. 

Jakby nie było w już 5. odsłonie serii pojawią się Kaya Scodelario, Brenton Thwaites, Golshifteh Farahani, Orlando Bloom, Geoffrey Rush jako Barbossa, Kevin McNally w roli Joshameego Gibbsa, Stephen Graham jako Scrum oraz oczywiście Johnny Depp, czyli ekranowy Jack Sparrow. Ponadto ujrzymy  Keirę Knightley oraz Paula McCartneya.

Obejrzysz „Piratów z Karaibów: Zemstę Salazara”?

Robert Skowronski
Tagi: Piraci z Karaibów