Disney potwierdził, że Johnny Depp nie wystąpi w reboocie "Piratów z Karaibów"

Kamil Kacperski
21.12.2018 09:48
Disney potwierdził, że Johnny Depp nie wystąpi w reboocie "Piratów z Karaibów" Fot. kadr z filmu "Piraci z Karaibów"

Szef Produkcji Filmów Disneya, Sean Baily, potwierdził, że ruszyły prace nad rebootem "Piratów z Karaibów", w których nie pojawi się Johnny Depp. Zdradził również nazwiska scenarzystów.

Stało się. Po miesiącach spekulacji dotyczących przyszłości franczyzy, Disney potwierdził, że powstaje reboot "Piratów z Karaibów", w którym nie pojawi się Johnny Depp. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami i zapowiedziami scenarzystami projektu są Rhett Reese i Paul Wernick, którzy są odpowiedzialni za m.in. skrypt "Deadpoola 2". Co skłoniło włodarzy Imperium Myszki Miki do takiej decyzji?

Chęć rewitalizacji całej serii - w wywiadzie z The Hollywood Reporter, Szef Produkcji Filmów Sean Baily zdradził, że właśnie to mają zapewnić nowi scenarzyści nadchodzącego rebootu "Piratów":

Chcemy nowej energii i żywotności. Kocham te filmy, ale głównym powodem dla którego zatrudniłem Paula i Rhetta jest to, że oni będą potrafili skopać marce tyłek i zrobić z niej coś świeżego.

Powstanie reboot Piratów z Karaibów

Baily nie zaoferował więcej szczegółów dotyczących "Piratów z Karaibów". Podejrzewamy, że mężczyzna sam nie jest jeszcze pewien, kiedy wystartują zdjęcia, czy nawet proces castingu do rebootu. Producent zaoferował jednak kilka ciekawostek dotyczących nadchodzących projektów Disneya. Zdradził, iż firma nie planuje łączyć swoich serii filmowych w jedno, tak jak w przypadku Marvel Cinematic Universe:

Marvel ma Iron Mana, Thora i Kapitana Amerykę. A u nas jest może Belle, Kopciuszek, Mowgli i Simba, którzy są herosami. Ale nie zamierzamy ich łączyć w jednym uniwersum, spokojnie. Simba nie pojawi się w "Jungle Cruise".

Według plotek, główna rola w reboocie ma trafić do kobiety - bohaterką "Piratów z Karaibów" ma być bowiem Redd, rudowłosa pani pirat, która niedawno pojawiła się w turystycznej atrakcji w Disneylandzie, na której bazują filmy z serii. Na razie nie ma jednak oficjalnych informacji na ten temat. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.