13.05.2016 09:27

Johnny Depp odwiedził Disneyland jako Szalony Kapelusznik

Wycieczka do Disneylandu już sama w sobie jest spełnieniem dziecięcych marzeń. A co dopiero, gdy na miejscu spotka się Szalonego Kapelusznika we własnej osobie.

Johnny Depp odwiedził Disneyland jako Szalony Kapelusznik
foto: kadr z wideo

Ogrom atrakcji – kolejki górskie, wylewająca się z każdego kąta słodycz, wszędobylskie charakterystyczne uszy Myszki Miki i wiele innych wspaniałości. Twarz sama się śmieje mogąc na to patrzeć, a ciało przeszywają dreszcze ekstazy nawet na samą myśl o zakosztowaniu przejażdżki na kolejnych karuzelach.

Jednak jak wiadomo miejskie przestrzenie, nie omija to też wesołych miasteczek, nawet takich jak Disneyland, są wypełnione reklamami. Na ekranach wyświetlane są też animowane postery, ale chyba jeszcze nie przytrafiło się, żeby przedstawiały one rodzaj transmisji na żywo.

Na uliczkach Disneylandu umieszczono materiały promujące film „Alicja po drugiej stronie lustra”. Podobnie jak w pierwszej części wyreżyserowanej przez Tima Burtona, tak i w kontynuacji wystąpi Johnny Depp w roli Szalonego Kapelusznika. Wizerunek aktora pojawił się na jednym z plakatów, jednak nie był to zwykły nadruk na papierze czy nawet wyświetlana prosta animacja.

Johnny Depp w pełnej charakteryzacji Kapelusznika zasiadł przed kamerą, która przekazywała jego obraz prosto na jeden z ekranów umieszczonych w Disneylandzie. Aktor miał z kolei pogląd na to co się dzieje po drugiej stronie, dzięki czemu mógł reagować za zachowania przechodniów. Zobaczcie jak wyglądał ten miły gest dla odwiedzających:

Tę akcję promocyjną moglibyśmy umieścić w naszym zestawieniu oryginalnych kampanii reklamowych filmów. Studio z pewnością postarało się, aby „Alicja po drugiej stronie lustra” została zapamiętana.

Sam obraz w reżyserii Jamesa Bobina trafi do kin już 26 maja 2016 roku. Ponownie znajdziemy się w Krainie Czarów, gdzie tym razem dochodzi do zagrożenia ze strony Władcy Czasu. Alicja wraz z przyjaciółmi będą musieli go powstrzymać i przywrócić porządek. Jednak nim to się stanie dziewczyna będzie miała okazję zobaczyć bohaterów na wcześniejszych etapach ich życia poprzez podróże w czasie.

Na ekran oprócz Johnny'ego Deppa wrócą Mia Wasikowska, Anne Hathaway i Helena Bonham Carter. Pojawią się też tacy aktorzy, jak Sacha Baron Cohen i Rhys Ifans. Usłyszymy także głos zmarłego Alana Rickmana.

Johnny Depp, którego okrzyknięto najbardziej przepłaconym aktorem w Hollywood, został też obsadzony w filmie „Niewidzialny człowiek”. Będzie to remake dzieła z 1933 roku.

Jak Wam się podoba taka forma promocji „Alicji po drugiej stronie lustra”?

Robert Skowronski
Tagi: Johnny Depp Alicja po drugiej stronie lustra