Johnny Depp wygrał sprawę o zniesławienie przeciwko Amber Heard. Aktorka zamierza odwołać się od wyroku

02.06.2022 09:46
Johnny Depp wygrał sprawę o zniesławienie przeciwko Amber Heard. Aktorka zamierza odwołać się od wyroku Fot. JIM WATSON/AFP/East News

Stało się - sąd wydał wyrok w rozprawie między Johnnym Deppem a Amber Heard. Ten był pomyślny dla gwiazdora "Piratów z Karaibów" i według niego, była żona ma zapłacić mu ponad 10 milionów dolarów odszkodowania. 

Johnny Depp wygrał proces przeciwko Amber Heard

Po niecałych trzech dniach dyskusji, 7-osobowe grono wydało werdykt w sprawie Depp vs. Heard - według nich, gwiazda "Aquamana" faktycznie dopuściła się zniesławienia Johnny'ego Deppa w swoim artykule na łamach Washington Post, gdzie określiła samą siebie "publiczną twarzą przemocy domowej".

Polecamy

Chociaż Depp domagał się 50 milionów dolarów zadośćuczynienia, ława przysięgłych postanowiła dać mu 10 milionów dolarów zadośćuczynienia, a także 350 tysięcy dolarów zwrotu za koszty sądowe (takie jest bowiem ograniczenie stanowe w Virginii, gdzie odbywał się proces). Oznacza to, że Depp otrzymał łącznie prawie 10,4 miliona dolarów, ale przede wszystkim jak sam stwierdził: "Odzyskał swoje życie".

Sześć lat temu moje życie, życie moich dzieci, moich najbliższych, a także wielu ludzi, którzy od lat mnie wspierali zostało wywrócone do góry nogami i na zawsze odmienione. Wszystko w ciągu ułamku sekundy. (...) Sześć lat później sąd oddał mi moje życie. Jestem dozgonnie wdzięczny i ukorzony. Prawda nigdy nie ginie.

Polecamy

Co ciekawe, Heard nie będzie całkowicie stratna - według wyroku, aktorka ma otrzymać 2 miliony dolarów odszkodowania w ramach pozwu wzajemnego. Ona również wystosowała oświadczenie po zdradzeniu wyniku rozprawy, które zostało przyjęte bardzo, ale to bardzo krytycznie w mediach społecznościowych:

Rozczarowanie, które dzisiaj czuje, jest nie do opisania. To jest niesamowite, że morze dowodów nadal nie było w stanie pokonać wpływów mojego byłego męża. Jestem nawet bardziej załamana tym, co to znaczy dla innych kobiet. To jest problem. To jest powrót do czasów, kiedy kobiety karało się publicznie za to, że mówiły o takich sprawach. To problem dla tych, którzy uważają, że przemoc wobec kobiet jest poważną sprawą.

Entertainment Weekly poinformowało, że prawnicy Heard już złożyli odpowiednie dokumenty dotyczące odwołania od wyroku sądu. Niestety, na razie szczegóły dot. ewentualnego procesu nie są znane - poza tym sąd może zwyczajnie oddalić wniosek. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.