30.09.2016 14:32

Johnny Depp zobaczy morderstwo w Orient Expressie

Pirat z Karaibów znalazł się w obsadzie filmu „Morderstwo w Orient Expressie”. To jednak nie jedyna sława, którą będziemy mogli ujrzeć na ekranie.

Johnny Depp zobaczy morderstwo w Orient Expressie
foto: NPA / The Grosby Group / East News

W dziele Kennetha Branagha tworzonym dla studia 20th Century Fox znalazły się jeszcze Michelle Pfeiffer i Daisy Ridley. Ciężko przewidzieć czy zmagania twórców przerodzą się w sukces artystyczny, ale nie ma wątpliwości co do tego, że takie nagromadzenie gwiazd w jednym dziele z pewnością zwróci na nie uwagę widzów.

„Morderstwo w Orient Expressie” będzie oczywiście ekranizacją powieści detektywistycznej autorstwa Agathy Christie. Będzie to jednocześnie remake filmu z 1974 roku, pod którym podpisał się Sidney Lumet. Wówczas na ekranie pojawili się m.in. Ingrid Bergman, Sean Connery, Albert Finney, czy też Lauren Bacall. Film zdobył m.in. Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa dla Ingrid Bergman, udało mu się też zebrać pięć innych nominacji do nagrody Akademii.

W nowej wersji Johnny Depp wcieli się w Ratchetta, Michelle Pfeiffer zagra panią Hubbard, zaś Daisy Ridley sportretuje Mary Debenham. Na ekranie pojawi się także sam reżyser, który zagra Herculesa Poirot. W obsadzie zobaczymy także Judi Dench (księżniczka Dragomiroff), Lucy Boynton, Toma Batemana, Dereka Jacobiego i Michaela Penę. Wciąż kilka ról nie zostało obsadzonych, być może więc możemy spodziewać się kolejnych znanych nazwisk.

Plan zdjęciowy produkcji ma wystartować w listopadzie 2016 roku. O swoim nowym projekcie opowiedział Kenneth Branagh:

"

„Morderstwo w Orient Expressie” Agathy Christie jest tajemnicze, przekonujące i niepokojące. Jestem zaszczycony, że ta fantastyczna grupa aktorów przywoła wraz ze mną te mroczne materiały do życia dla nowych widzów. "

Kenneth Branagh zajmie się również produkcją dzieła do spółki z Ridleyem Scottem i Simonem Kinbergiem. Scenariusz napisał Michael Green odpowiedzialny za tekst „Łowcy androidów 2”. James Prichard oraz Hilary Strong z Agatha Christie Ltd. zajmą się funkcją producentów wykonawczych. Oto co James Prichard miał do powiedzenia na temat projektu:

"

Dla nas to zawsze ekscytujące, że możemy zobaczyć gwiazdorską obsadę w ekranizacji książki Agathy Christie. To fantastyczne mieć Kennetha Branagha na czele tej nowej adaptacji „Morderstwa w Orient Expressie” i jesteśmy bardzo podekscytowani obsadą, którą udało mu się zebrać. "

Johnny Depp dołączy także do bestiariusza studia Universal. Aktor wystąpi w remake'u „Niewidzialnego człowieka” z 1933 roku.

Czekacie na nową wersję „Morderstwa w Orient Expressie”?

Robert Skowronski
Tagi: Johnny Depp News Morderstwo w Orient Expressie