"Jojo Rabbit": są pierwsze recenzje. Satyra o nazistach Taiki Waititiego nie zachwyciła krytyków

10.09.2019 09:13
"Jojo Rabbit": są pierwsze recenzje. Satyra o nazistach Taiki Waititiego nie zachwyciła krytyków Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

W sieci pojawiły się recenzje najnowszego filmu nowozelandzkiego reżysera, który przy okazji gra jedną z głównych ról w produkcji o nazistach. Film nie zdobywa najgorszych ocen, ale definitywnie nie dorównuje do poprzednich dzieł Waititiego. 

Na festiwalu filmowym w Toronto pokazano film "Jojo Rabbit" w reżyserii Taiki Waititiego, w którym główną rolę gra... Taika Waititi. Nowozelandczyk wciela się w Adolfa Hitlera, ale w wersji wymyślonej przez małego niemieckiego chłopca. Po seansie krytycy podzielili się swoimi opiniami na temat "Jojo Rabbita", a ich recenzje trafiły już do sieci. Do tej pory (według Rotten Tomatoes) pojawiło się ich 22, a większość z nich jest pozytywnych, chociaż Waititi nie uchronił się od krytyki.

Jojo Rabbit - pierwsze opinie na temat filmu

Produkcja ma obecnie 64% na Rotten Tomatoes, co oznacza, że prawie 2/3 krytyków dało filmowi ocenę powyżej 6/10. Wśród pozytywnych aspektów wiele osób wymienia użycie humoru, dobrą grę aktorską i pozytywny wydźwięk filmu, który zapowiadany jest jako "antywojenna satyra". Z drugiej strony wiele osób uważa, że humor jest za mało pokręcony i podkręcony, a Waititi nieco za bardzo eksploatuje pomysł na wymyśloną wersję Hitlera, jednocześnie nie oferując dużo więcej. Jak pisze Eric Kohn z Indiewire:

Tak, Waititi stworzył cukierkową fantazję w nieoczekiwanym miejscu... Ale w trakcie tego procesu zakopał przykrą prawdę.

Przeczytaj także

Todd McCarthy z The Hollywood Reporter natomiast skomplementował humor:

Komedia Waititiego jest niegrzeczna, agresywna, czasami uzupełniona śmieszną grą słowną i niezbyt sentymentalna. 

Oprócz tego możemy przeczytać skrajnie opinie, które wahają się od "najlepszego filmu roku", aż do "smutnej zmarnowanej okazji na stworzenie czegoś bardziej radykalnego i prowokującego". 

Czy film będzie tak bardzo polaryzujący również wśród widzów? Tego dowiemy się dopiero po premierze - "Jojo Rabbit" zadebiutuje w amerykańskich kinach 18 października 2019 roku. Data premiery w Polsce jest na razie nieznana. W filmie zobaczymy również Scarlett Johansson, Sama Rockwella, Rebel Wilson, Alfie Allen i Stephena Merchanta. 

Zobacz także: Pedro Pascal zamordował Taikę Waititiego. Zobacz jak! [WIDEO]

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.