"Joker 2" z oficjalną datą premiery. Film z Joaquinem Phoenixem zobaczymy stosunkowo niedługo

04.08.2022 11:52
"Joker 2" z oficjalną datą premiery. Film z Joaquinem Phoenixem zobaczymy stosunkowo niedługo Fot. Warner Bros/Ferrari Press/East News

"Joker 2", czy też "Joker: Folie a deux" doczekał się oficjalnej daty premiery. Chociaż nie ruszyła jeszcze oficjalnie produkcja, to Warner Bros. jest pewne swego.

Joker: Folie a deux z datą premiery

Chociaż Warner Bros. Discovery właśnie anulowało prawie gotowy film w postaci "Batgirl", to fani DC Comics na pocieszenie otrzymali datę premiery "Jokera 2". Kontynuacja filmu z Joaquinem Phoenixem w roli głównej będzie nosiła tytuł "Joker: Folie a deux" i trafi do kin już 4 października 2024 roku.

Polecamy

Sequel najlepiej zarabiającego filmu dla dorosłych w historii ponownie przedstawi nam opowieść o Arthurze Flecku/Jokerze, a za kamerą ponownie stanie Todd Philips. Ten resztą przygotował też skrypt, w czym pomógł mu Scott Silver. Przypominamy też, że "Folie a Deux" po polsku tłumaczy się jako schorzenie medyczne zwane obłędem udzielonym. Trzeba przyznać, że pasuje to genialnie do tematyki materiału źródłowego.

Jak podaje The Hollywood Reporter, Lady Gaga podobno negocjuje rolę w filmie "Joker: Folie a deux" od Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Portal niemalże potwierdził, że jeśli negocjacje przebiegną pomyślnie, to Gaga wcieli się w Harley Quinn. Będzie to jednak zupełnie inna wersja postaci, niż ta od Margot Robbie, która pojawiła się już w "Ptakach nocy", czy "The Suicide Squad". 

Polecamy

Plotkuje się, że kontynuacja "Jokera" może być musicalem. Todd Phillips był producentem "Narodzin gwiazdy", czyli innego musicalu z Gagą, który przedstawiał nam raczej dość smutną historię w przeciwieństwie do stereotypowych filmów tego typu, więc może i miałoby to sens. Nie mniej, na pierwszy rzut ucha decyzja o stworzeniu musicalu o Jokerze i Harley Quinn wydaje się być dość agresywna.

Według informacji Deadline, zdjęcia do "Joker: Folie a deux" mają ruszyć dopiero w grudniu 2022 roku. Być może wtedy poznamy nieco więcej szczegółów na temat tego projektu. Na razie wiemy, że wstępnie film ma zadebiutować w kinach już 4 października 2024 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.