24.10.2018 10:03

"Joker": Bruce Wayne i Alfred Pennyworth wybrani do filmu

Na tę wiadomość czekało wielu fanów DC. Bruce Wayne pojawi się w filmie "Joker"! Kto go zagra i jaki aktor będzie mu towarzyszył w roli Alfreda?

Bruce Wayne Alfred Pennyworth
foto: kadr z filmu "Batman: Początek"

Obsada filmu Todda Phillipsa o nemezis Batmana powiększyła się o kolejne nazwiska, jednocześnie wzbogacając grono bohaterów DC pojawiających się w filmie o dwie bardzo ważne postaci. Okazuje się, że w filmie "Joker" pojawi się zarówno Bruce Wayne, jak i Alfred Pennyworth. Tym razem jednak (przyszłego) Mrocznego Rycerza nie zagra żaden hollywoodzki gwiazdor. 

"Joker": Kto zagra Bruce'a Wayne'a?

Fakt, że w "Jokerze" Thomas Wayne będzie żył i starał się o fotel burmistrza miasta, od początku wskazywał na to, że w filmie nie zobaczymy Batmana. Nawet pomimo tego, że na planie widziano klasyczny Batmobil. Bruce Wayne będzie już jednak na świecie i pojawi się u boku Wayne'a seniora. W najmłodszego z dotychczasowych filmowych wersji bohatera DC wcieli się Dante Pereira-Olson. Mały aktor ma już pewne doświadczenie w superbohaterskich produkcjach, gdyż wystąpił gościnnie w serialu "Jessica Jones". Co ciekawe, występował też w jednym filmie z Joaquinem Phoeniksem, który wciela się w tytułową rolę. Zagrał młodszą wersję jego bohatera w "Nigdy Cię tu nie było".

Bruce Wayne Joker

Douglas Hodge jako Alfred Pennyworth

Obok panicza Wayne'a nie może oczywiście zabraknąć jego wiernego przyjaciela i opiekuna, który w przyszłości będzie mu zastępował także rodziców. W rolę Alfreda Pennywortha wcieli się Douglas Hodge, aktor znany przede wszystkim z produkcji telewizyjnych, jak "Mansfield Park", "Czarne lustro" czy "Nocny recepcjonista".

Alfred Pennyworth

Wśród potwierdzonych członków obsady "Jokera" znajdują się także Brett Cullen, zatrudniony na miejsce Aleca Baldwina do roli Thomasa Wayne'a, Robert De Niro, Zazie Beetz, Bill Camp, Marc Maron, Frances Conroy, Glenn Fleshler, Josh Pais i Shea Whigham.

"Joker" - kiedy premiera?

"Joker" będzie opowiadać o początkach przestępczej kariery Arthura Flecka w Gotham City. Zobaczymy w nim prześladowanego i dręczonego młodego mężczyznę, który z czasem przeradza się w jednego z najbardziej niebezpiecznych złoczyńców DC. Akcja filmu toczy się we wczesnych latach 80. Zdjęcia rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku.

Todd Phillips jest nie tylko reżyserem filmu, lecz także współautorem scenariusza, który napisał wraz ze Scottem Silverem. Funkcję producentki „Jokera” pełni Emma Tillinger Koskoff, współpracowniczka Martina Scorsese. Producentem wykonawczym jest natomiast Richard Baratta.

Premiera filmu „Joker” została zapowiedziana na 4 października 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Batman Joker