Joker Heatha Ledgera kontra Joker Jareda Leto

Robert Skowronski
17.02.2017 10:12
Joker Heatha Ledgera kontra Joker Jareda Leto Fot. kadr z wideo

Epicki pojedynek dwóch Jokerów w krótkometrażowym fanowskim filmie. Oto walka roku.

Heath Ledger w 2009 roku dostał Oscara za swój występ w „Mrocznym Rycerzu”, z kolei Jared Leto w 2017 jest nominowany do Złotej Maliny w kategorii najgorszy aktor drugoplanowy. Dwa zupełnie odmienne podejścia do postaci Jokera, ale jak mówił Mark Hamill, każdy wnosi coś innego do tego antybohatera. Nie istnieje coś takiego, jak definitywna wersja Jokera.

Tym samym swoich zwolenników ma zarówno Heath Ledger, jak i Jared Leto. Mogą się oni spierać na forach internetowych i przerzucać się kolejnymi argumentami świadczącymi o wyższości jednej kreacji nad drugą. Dosyć jednak werbalnych przepychanek. Danny Shepherd, Hisonni Johnson i Jeremy Le postanowili przenieść spór na zupełnie nowy poziom.

W poniższym wideo zobaczycie pojedynek między dwoma wcieleniami psychopatycznego błazna. Pochwalić należy zarówno Noela Schefflina (Joker Ledgera) oraz Jana Fluguma (Joker Leto) za to, że z wiernością odwzorowali najbardziej charakterystyczne cechy aktorów. Zobaczcie wideo z walką na śmierć i życie obu arcyłotrów. Dotrwajcie do finału, który daje niespodziewany twist fabularny:

Hisonni Johnson, jeden z reżyserów, opowiedział o roli Noela Schefflina:

Był bardzo zestresowany. Nie chciał tego robić. Bo jak można uczciwie odtworzyć tę rolę? Wydaje mi się, że jego celem było, żeby ludzie zapamiętali Heatha, a on miał tylko im przypomnieć jak bardzo podobała im się ta rola.

Twórca opowiedział także o swoich celach:

Mam nadzieję, że widzowie po seansie zadadzą sobie pytanie: „Dlaczego ten gość nie pracuje dla Warner Bros.?”. Uwielbiam „Człowieka ze stali” i „Batman v Superman”, ale nie jest to tym czego potrzebuje studio. Kto wie? Może Warner Bros. będzie kiedyś szukało świeżej krwi?

A Wy, drodzy czytelnicy, możecie też zobaczyć pojedynek Batmana Christiana Bale'a z Batmanem Bena Afflecka.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.