Joker Jareda Leto dostanie solowy film. Kiedy zobaczymy spin-off „Legionu Samobójców”?

Sergiusz Kurczuk
06.06.2018 11:15
Joker Jareda Leto dostanie solowy film. Kiedy zobaczymy spin-off „Legionu Samobójców”? Fot. materiały promocyjne

Jared Leto ponownie wcieli się w Jokera. Tym razem w solowym filmie poświęconym arcywrogowi Batmana. 

Komiksowy Joker to jeden z najsłynniejszych komiksowych czarnych charakterów. Niedługo postać skończy 80 lat. Prawdopodobnie z tej okazji Hollywood akurat teraz zwróciło swoje oczy w kierunku Księcia Zbrodni z Gotham. W ciągu kilku dekad w Jokera wcieliło się wielu znanych aktorów. Najsłynniejsze kreacje to złoczyńca w wykonaniu Jacka Nicholsona, głosowa interpretacja postaci autorstwa Marka Hamilla w serialu animowanym oraz naprawdę szalona wersja przestępcy zagrana przez Heatha Ledgera. Kiedy ogłoszono, że w „Legionie Samobójców” w Jokera wcieli się Jared Leto, fani mieli mieszane uczucia. Z jednej strony aktor w dość przekonywający sposób potrafi zagrać skrajnie dziwnych bohaterów, z drugiej wygląd nowego Jokera nie przypadł wszystkim do gustu. Okazuje się jednak, że Warner Bros. ma w planach solowy film o Jokerze z Leto w roli głównej.

Joker Jareda Leto we własnym filmie

Od dawna pojawiały się informacje, że Warner Bros. pracuje nad spin-offem „Legionu Samobójców”. Nie zdradzano jednak żadnych szczegółów. Teraz już wiadomo, że chodziło o historię Jokera. Jak donosi Variety, Jared Leto ma nie tylko wcielić się po raz kolejny w szalonego złoczyńcę, ale również wyprodukować film. Fani DC Comics dość chłodno przyjęli kreację Jokera z pierwszej części historii o złoczyńcach broniących świata przed złem. Z drugiej strony, postać pojawiła się w produkcji jedynie na kilka minut. Być może Leto nie miał okazji rozwinąć skrzydeł jako Joker. Wszystko wskazuje na to, że teraz dostanie taką szansę. 

To jednak niejedyna produkcja, w której zobaczymy Jokera Leto. Obecnie trwają prace nad innym spin-offem „Legionu Samobójców”, poświęconym Harley Quinn. Książę Zbrodni ma pełnić w niej dość znaczącą rolę, ponieważ opowie o dziwnej relacji tych czarnych charakterów. Quinn ma być również częścią kobiecego składu bohaterek o nadzwyczajnych zdolnościach, który zadebiutuje w filmie „Birds of Prey”. W tej produkcji Leto również ma wystąpić jako Joker.

Nie można też zapomnieć o osobnym filmie o Jokerze, który jednak nie będzie związany ze światem DCEU. Mowa o produkcji, której producentem będzie Martin Scorsese, a reżyserią zajmie się znany z „Kac Vegas” Todd Phillips. Poznamy w niej początki Księcia Zbrodni. Oznacza to, że kolejne lata będą należeć do wiecznie uśmiechniętego psychopaty, a wokół „Legionu Samobójców” powstanie wiele osobnych produkcji. Na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących filmu o Jokerze z Jaredem Leto w roli głównej. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.