14.09.2020 11:49

"Joker" doczeka się aż dwóch kontynuacji? Phoenix ma zarobić na nich 50 milionów dolarów

Kinowy hit "Joker" ma szansę na aż dwie kontynuacje na dużym ekranie. Joaquinowi Phoenixowi za ponowne wcielenie się w rolę zaproponowano 50 milionów dolarów.

Joker
foto: LILO/SIPA/SIPA/East News

Film "Joker" Todda Philipsa był niekwestionowanym hitem 2019 roku. Produkcja pokazała zupełnie inne podejście do kina komiksowego, a mocno rozwinięty aspekt psychologiczny dzieła zachwycił widzów. Narrację poprowadzono tak, że film mógł trafić również do osób, które nie są fanami obrazkowych historii, a także tych, którzy w nawet najmniejszym stopniu nie znają historii Batmana czy jego odwiecznego wroga z wymuszonym uśmiechem.

Joker. Powstaną dwie kontynuacje filmu z Phoenixem?

"Joker" został doceniony zarówno przez widzów, którzy tłumnie ruszyli na seans, jak również przez krytyków. Produkcja otrzymała dwa Oscary - za najlepszego aktora pierwszoplanowego oraz muzykę oryginalną i aż 9 nominacji do tej prestiżowej nagrody. Film zatrząsł też Złotymi Globami. Wyróżnienia ponownie odebrał Joaquin Phoenix za najlepszego aktora w dramacie i Hildur Guðnadóttir za najlepszą muzykę. Produkcja dostała również nominacje za najlepszy dramat i reżysera.

Zobaczcie film dokumentalny o powstawaniu "Jokera" z Phoenixem i Phillipsem w rolach głównych
Zobaczcie film dokumentalny o powstawaniu "Jokera" z Phoenixem i Phillipsem w rolach głównych
Przeczytaj także Zobaczcie film dokumentalny o powstawaniu "Jokera" z Phoenixem i Phillipsem w rolach głównych

Nic więc dziwnego, że twórcy zastanawiają się nad kontynuacją filmu. Jak donosi brytyjski "Mirror", trwają rozmowy z Joaquinem Phoenixem, który ma wrócić na duży ekran w kultowej już roli.

Co ciekawe, plotki mówią nie o jednej - lecz dwóch nowych produkcjach o Jokerze. Za ponowne wcielenie się w rolę komika-mordercy, aktor ma otrzymać czek o wartości 50 milionów dolarów.

Na stronie mirror.co.uk czytamy, że Phoenix zmienił zdanie, co do kolejnych filmów o Jokerze ze swoim udziałem. Artysta rzekomo przekonał się, że powrót na plan będzie dobrym pomysłem. Filmy mają powstać w ciągu najbliższych czterech lat.

Nikt z twórców nie potwierdził jeszcze umieszczonych na portalu informacji.

Joker
Joker
Przeczytaj także Nowo odkryty pająk nazwany na cześć Joaquina Phoenixa. Wygląda jak Joker
Tagi: Joker DC Comics Joaquin Phoenix DC Universe