01.09.2019 08:52

"Joker" dostał 8-minutową owację na stojąco podczas festiwalu w Wenecji

"Joker" miał swoją światową premierę podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Wenecji. Produkcja Todda Philipsa wywołała ogromny zachwyt wśród widzów. 

Joker
foto: materiały promocyjne/Warner Bros.

Na ten film czekają nie tylko miłośnicy komiksów DC. "Joker" wykracza bowiem poza standard kina superbohaterskiego i wchodzi na zupełnie nowy poziom. Przekonali się o tym na własne oczy uczestnicy 76. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Po zakończonym seansie "Jokera" widzowie nie mogli wyjść z zachwytu. 

"Joker" dobrze przyjęty na festiwalu filmowym w Wenecji

Debiut adaptacji komiksowych bohaterów na festiwalu filmowym w Wenecji nie zdarza się często. W przypadku "Jokera" tak jednak było. Wynika to z faktu, że film w reżyserii Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowej nie jest typowym blockbusterem pokroju "Avengers" czy "Ligi Sprawiedliwości", tylko dramatem, wykorzystującym wątki komiksowe, tworzącym zupełnie nową jakość kina superbohaterskiego. Potwierdza to zresztą finałowy zwiastun filmu. 

Joker
Joker
Przeczytaj także Oto nowy zwiastun "Jokera". Szykuje się szokujące widowisko

Jak podaje Variety widzowie "Jokera" na festiwalu Wenecji nie mogli przestać klaskać po zakończeniu filmu. Zgromadzeni na sali ludzie bili brawa na stojąco przez osiem minut. Na pokazie obecne były główne gwiazdy "Jokera" - Joaquin Phoenix i Zazie Beetz oraz reżyser dzieła. Niestety Robertowi De Niro nie udało się dolecieć do Włoch. 

Pokaz filmu spowodował, że na serwisie Rotten Tomatoes pojawiły się nowe oceny krytyków filmowych. Na razie można przeczytać tylko 29 recenzji, ale produkcja została uznana jako świeżą. "Joker" zdobył 86% pozytywnych głosów, co zapewne zmieni się, kiedy film będzie dostępny w zwyczajnej dystrybucji. 

Jaquin Phoenix
Jaquin Phoenix
Przeczytaj także Pojawiły się pierwsze reakcje na film "Joker" z Joaquinem Phoenixem

"Joker" - kiedy premiera?

Film skupi się na metamorfozie Arthura Flecka - komika, którego życie nie rozpieszczało, w szalonego przestępcę terroryzującego Gotham City. Oprócz Phoenixa, Beetz i De Niro w filmie wystąpili między innymi Frances Conroy, Brett Cullen, Douglas Hodge oraz Shea Whigham. Podczas pracy nad scenariuszem "Jokera" Phillipsowi pomagał Scott Silver. Film trafi na ekrany polskich kin już 4 października 2019 roku. 

Joker
Joker
Przeczytaj także "Joker" - fani Joaquina Phoenixa żądają, by aktor wygrał Oscara za rolę złoczyńcy

Zobacz też: Młody Bruce Wayne w zwiastunie filmu "Joker". Czy wyłapaliście wszystkie odniesienia do Batmana w zapowiedzi produkcji?

Tagi: News Joker DC Comics Joaquin Phoenix