14.10.2019 09:55

"Joker" nie zwalnia tempa. Wygrał kolejny weekend w box-offisie

Film Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem trafił do kin 4 października 2019 roku. W ciągu pierwszego weekendu zarobił ponad 300 milionów dolarów, a teraz drugi z rzędu. Łącznie produkcja przyniosła ponad 543 milionów dolarów przychodu ze sprzedaży biletów.

Joaquin Phoenix
foto: Warner Bros/Ferrari Press/East News

"Joker" śmiechem, tańcem i dekonstrukcją ludzkiego umysłu wdarł się na 1. miejsce w box-offisie i nie chce go opuścić już 2 tydzień z rzędu. Z tej okazji reżyser Todd Phillips udostępnił nowe zdjęcia zakulisowe z pracy nad swoim filmem. Materiały prezentują nam Joaquina Phoenixa w przebraniu Jokera, a panowie dyskutują na temat tego, jak powinna wyglądać produkcja.

Joker - film zarabia setki milionów dolarów

W trakcie swojego 2. weekendu "Joker" zarobił w samym USA 55 milionów dolarów, co oznacza około 40% spadek w stosunku do swoich pierwszych 3 dni. Wynik międzynarodowy naprawdę pomógł w ten weekend, ponieważ na świecie film zdobył kolejne 125 milionów, podnosząc wynik łączny do około 180 milionów dolarów. Łącznie zarobił już wspomniane 543 milionów dolarów. 

Joker
Joker
Przeczytaj także "Joker" - Joaquin Phoenix miał pomysł na nietypową scenę po napisach

Jeśli chodzi o kolejne miejsca, to na 2. miejscu pojawiła się "Rodzina Addamsów" z wynikiem rzędu 30 milionów dolarów w samym USA, natomiast podium zamknął "Gemini Man" z wynikiem 20,5 miliona dolarów. Film nieco lepiej poradził sobie na całym świecie, zarabiając 39 milionów.

Cóż, wygląda na to, że produkcja z Willem Smithem w rolach głównych okaże się być kompletnym rozczarowaniem finansowym - sam budżet wyniósł 138 milionów dolarów, a nie są w to wliczone koszty marketingu.

"Joker" zadebiutował w kinach 4 października 2019 roku. 

Zobacz także: "Joker" krytykowany za wykorzystanie utworu muzyka skazanego za pedofilię

Tagi: News Joker