"Joker" pobił światowy rekord i stał się najlepiej zarabiającym filmem dla dorosłych wszech czasów

26.10.2019 08:48
"Joker" pobił światowy rekord i stał się najlepiej zarabiającym filmem dla dorosłych wszech czasów Fot. kadr z filmu Joker

Kolejny sukces filmu "Joker". Produkcja w reżyserii Todda Phillipsa pokonała w box office "Deadpoola" i została najlepiej zarabiającym filmem z kategorią R.

Film "Joker" nie zatrzymuje się w osiąganiu kolejnych sukcesów. Docenione przez widzów i krytyków dzieło Todda Phillipsa przekroczyło dotychczasowy rekordowy próg finansowy wśród filmów dla osób od 18. roku życia, który w 2016 roku ustanowił "Deadpool". Poruszająca historia złoczyńcy z komiksów DC została najlepiej zarabiającym tytułem z kategorią wiekową R w historii kina. 

"Joker" najlepiej zarabiającym filmem dla dorosłych

Jak podaje Deadline, po niespełna miesiącu od premiery zarobki "Jokera" w światowym box office wynoszą prawie miliard dolarów - dokładnie 788,1 milionów. Dotychczasowe pierwsze miejsce zajmował "Deadpool" w reżyserii Tima Millera, któremu udało się zarobić 783 miliony dolarów. Specjaliści oczekują, że rekord pobity przez "Jokera" zwiększy się do końca trzeciego weekendu października 2019 roku. Prawdopodobnie do tego czasu produkcja Warner Bros. zarobi 825 milionów dolarów. 

Przeczytaj także

Co ciekawe "Joker" przyniósł twórcom prawie taki sam zysk jak film "Avengers: Endgame". Oczywiście chodzi o proporcje zarobionych pieniędzy w stosunku do finansów włożonych w produkcję filmu. Oznacza to, że koszty realizacji "Jokera" zwróciły się i to ze sporą nawiązką. Nic dziwnego. Reżyser podszedł do tematu w nowatorski sposób, przedstawiając genezę arcywroga Batmana w zupełnie nowym świetle. Przy okazji opowiedział uniwersalną opowieść o odrzuceniu oraz makabrycznych konsekwencjach znieczulicy społeczeństwa. 

Przeczytaj także

"Joker" - Ryan Reynolds odpowiada na sukces filmu

Historia Arthura Flecka, którego fenomenalnie zagrał Joaquin Phoenix to kolejny film inspirowany popularnymi komiksami. Poprzednio tytuł najbardziej kasowej produkcji z kategorią R należał do "Deadpoola", który również powstał na podstawie komiksu. Te sukcesy pokazują, jak bardzo zmienili się widzowie hollywoodzkich produkcji oraz podejście samej branży filmowej, która w końcu przestała traktować opowieści z DC, Marvela i innych wydawnictw komiksowych, jako historyjki dla dzieci. 

Przeczytaj także

Sukces "Jokera" nie obył się bez komentarza Ryana Reynoldsa, który wciela się w Deadpoola (niektórzy uważają, że tak naprawdę nim jest). Oczywiście nie zabrakło charakterystycznego dla aktora poczucia humoru. Oto post, który Reynolds zamieścił na swoim Twitterze. 

Posty gratulacyjne dla filmów z kategorią R już nie są takie jak kiedyś...

Reynolds zamieścił grafikę, przedstawiającą jedną z kluczowych scen z "Jokera" - tytułowego bohatera tańczącego na schodach tuż po metamorfozie w szaleńca. Tuż nad głową Jokera widnieje napis "Ty sku*wysynu", a pod postacią znajdują się bohaterowie kolejnych produkcji, które pokonał film Phillipsa. 

Przeczytaj także

Czy sukces kasowy "Jokera" przełoży się na jego powodzenie podczas Oscarów 2020? Przekonamy się za kilka miesięcy, kiedy członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej ogłoszą kandydatów do prestiżowych statuetek. Według wielu widzów "Joker" jest niekwestionowanym faworytem nadchodzącej gali wręczenia nagród. 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Joker": Robert De Niro skomentował kontrowersje wokół filmu 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.