„Joker”: Jaką kategorię wiekową otrzyma film z Joaquinem Phoenixem? Są pierwsze doniesienia

Natalia Hluzow
10.08.2018 00:50
„Joker”: Jaką kategorię wiekową otrzyma film z Joaquinem Phoenixem? Są pierwsze doniesienia Fot. kadr z wideo "THE JOKER ORIGINS (2019) - Teaser Trailer | Joaquin Phoenix"

W sieci pojawiły się doniesienia związane z kategorią wiekową, w jakiej będzie wyświetlany nadchodzący film Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Czy „Joker” będzie filmem tylko dla dorosłych?

Jak donosi portal The GWW (wcześniej Omega Underground) „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa, w którym Joaquin Phoenix wcieli się w tytułową postać, najprawdopodobniej otrzyma kategorię wiekową R  (Restricted - dla widzów powyżej 17 roku życia). Przyczyną ma być pojawienie się nagości w filmie podczas sceny w stip clubie, do której reżyser planuje podobno zatrudnić zawodowe striptizerki. 

„Joker” Todda Phillipsa będzie filmem dla dorosłych?

Choć wybór kategorii wiekowej R wydaje się być oczywisty dla filmu, jakim ma być „Joker”, jeśli prześledzimy historię filmów DC, przekonamy się, że nie jest to aż tak ewidentne. Dotychczas nie powstał bowiem ani jeden film superbohaterski na podstawie DC Comics, który otrzymałby kategorię wiekową R. Nawet bardzo dojrzała trylogia Christophera NolanaMrocznym Rycerzu była wyświetlana w kinach w kategorii PG-13. Na realizację filmu dla dorosłych ma wprawdzie chrapkę Margot Robbie, szykując swoje „Birds of Prey”, jednak nie wiadomo, czy jej plan się powiedzie. Oznacza to, że Joker o twarzy Joaquina Phoeniksa ma szansę być pierwszym przedstawicielem DC, którego solowy film będzie przeznaczony dla dorosłych widzów, dołączając tym samym do Deadpoola i Logana z komiksów Marvela ekranizowanych przez 20th Century Fox.

„Joker” - kiedy premiera?

Zdjęcia do filmu mają wystartować już za miesiąc, we wrześniu 2018 roku. Na planie spotka się prawdziwie gwiazdorska obsada, w której - prócz Phoeniksa - znaleźli się znana z „Deadpoola 2” Zazie Beetz, Frances Conroy, Marc Maron, a także Robert De Niro we własnej osobie. Akcja „Jokera” ma toczyć się w latach 80. i skupić się na genezie Księcia Zbrodni oraz początkach jego przestępczej działalności w Gotham City. 

Premiera filmu „Joker” została zapowiedziana na 4 października 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.