07.11.2019 14:24

"Joker" zarobił 30 milionów złotych. Które filmy 2019 roku przebiły ten wynik?

Polski oddział Warner Bros. poinformował o kolejnym sukcesie filmu "Joker". Produkcja zarobiła już 30 milionów złotych. To jednak mniej niż inne produkcje 2019 roku.

Joker
foto: kadr z filmu Joker

Film "Joker" w reżyserii Todda Phillipsa idzie na rekord. Pod koniec października został okrzyknięty najbardziej dochodowym filmem z kategorią R w historii kina, a niedługo zarobi miliard dolarów. W Polsce też cieszy się popularnością. Produkcja zarobiła już 30 milionów złotych.

"Joker" jednym z lepiej zarabiających filmów w 2019 roku

Na oficjalnym fanpage'u na Facebooku Warner Bros. Polska, pojawił się post informujący o kolejnym sukcesie filmu "Joker". Produkcja, która zadebiutowała w rodzimych kinach 4 października 2019 roku, przekroczyła już próg 30 milionów złotych.

Jak podaje boxoffice-bozg.pl, przez pierwsze dwa tygodnie wyświetlania "Jokera" w polskich kinach, film o antagoniście Batmana utrzymywał się na pierwszym miejscu. Dopiero w kolejnych tygodniach zaczął spadać na dalsze miejsca. Obecnie znajduje się na trzecim miejscu z wynikiem 1,543 miliona widzów. Na drugim miejscu znalazła się "Czarownica 2", a na pierwszym "Boże ciało" - film, który ma szansę na Oscara 2020.

Joker
Joker
Przeczytaj także "Joker" Todda Philipsa z kolejnym rekordem. Film zarobił pokaźną sumę

Najlepiej zarabiające filmy z 2019 roku w Polsce

Jednak jak na razie obecne wyniki "Jokera" to za mało, żeby przebić inne filmy 2019 roku, które podbiły polski box office. Produkcja Phillipsa zajmuje obecnie piąte miejsce i będzie musiała jeszcze trochę powalczyć, żeby pokonać "Avengers: Endgame" i wynik 1,880 milionów widzów. Na trzecim miejscu znalazła się "Polityka" Patryka Vegi ze 1,889 milionami kupionych biletów. Drugie miejsce zajmuje komedia "Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3" (2,387 milionów widzów), a na szczycie podium króluje niewzruszenie "Król Lew" (2,516 milionów widzów).

Joker
Joker
Przeczytaj także Wycięta scena z "Jokera" odpowiedziała na nurtujące pytanie widzów

Czy "Jokerowi" uda się pokonać czwartą część "Avengers"? Teoretycznie film ma szansę na zdobycie kolejnych 337 tysięcy widzów, ale należy pamiętać, że w najbliższych dniach do kin wchodzi kilka nowości, które mogą odwrócić uwagę potencjalnych widzów od dramatu Phillipsa.

Kamila Kamińska i Piotr Cyrwus
Kamila Kamińska i Piotr Cyrwus
Przeczytaj także Polski film zadebiutował na 2. miejscu amerykańskiego box office’u. A wy nie chcieliście go obejrzeć

Zobacz też: Ile zarabiają statyści u Vegi?

Tagi: News Patryk Vega Joker Avengers 4 Kogel-Mogel