16.11.2019 11:10

"Joker" został pierwszym w historii filmem dla dorosłych, który zarobił miliard dolarów

Film Todda Philipsa stał się zarazem filmem o najmniejszym budżecie, który przekroczył granicę miliarda dolarów.

joker
źródło: materiał prasowe, Joker

Warner Bros. potwierdziło, że nakręcony przez Todda Phillipsa hit przekroczył w końcu granicę miliarda dolarów. Historia legendarnego przeciwnika Batmana zarobiła okrągłe 1,000,000,000 dolarów w piątek 15.11.2019, Film był w stanie dokonać tego w trochę ponad miesiąc od swojej oficjalnej premiery. "Joker" jest najlepiej zarabiającym filmem dla dorosłych w historii.

Joker pobił kolejny rekord

"Joker" ma na koncie wiele finansowych rekordów. Jest przykładowo filmem, który zarobił najwięcej w weekend otwarcia wśród projektów mających premierę w październiku.

Joaquin Phoenix jako Joker
Joaquin Phoenix jako Joker
Przeczytaj także Reżyser "Jokera" może nakręcić kontynuację pod jednym warunkiem

Już dawno pobił rekord "The Matrix Reloaded" i "Deadpoola 2" stając się najlepiej sprzedającym się filmem dla dorosłych. A teraz przekroczył magiczną granicę miliarda dolarów.

"Joker" staje się również filmem o najmniejszym budżecie, który może się pochwalić tak wielkim zarobkiem. Poprzednio najtańszym filmem w historii, który pławił się w kasie były "Minionki". One kosztowały 73 miliony dolarów, podczas gdy budżet "Jokera" wynosił około 55 milionów.

 Dla twórców "Jokera" ekscytujący jest zapewne fakt, że oprócz pieniędzy projekt przyciąga uwagę krytyków i film z Robertem De Niro, Joaquinem Phoenixem i Zazie Beetz może liczyć na wiele nominacji do Oscara.

Czy "Joker" jest w stanie zapisać się złotymi zgłoskami w historii najpopularniejszego rozdania nagród filmowych w historii? Przekonamy się w 2020 roku.

Zobacz także: Powstała kompilacja śmiechów filmowych Jokerów. Który jest najlepszy?

Tagi: News Joker