25.10.2019 14:29

Jon Bernthal opowiedział o kontuzjach, które przeżył podczas kręcenia "Punisher"

Aktor niedawno udzielił wywiadu gazecie "Men's Health", w którym opowiedział o pracy nad serialem "Punisher". Bernthal zdradził szczegóły na temat wszystkich swoich kontuzji związanych z produkcją.

Jon Bernthal
foto: VALERIE MACON/AFP/East News

Jon Bernthal nie próbował się ograniczać, gdy wcielał się w Franka Castle w serialu "Punisher" na Netfliksie. Aktor podobno chciał, aby "zrobić wszystko, co się da" w trakcie zdjęć. Na planie panowała napięta atmosfera, a mantrą drużyny produkcyjnej były słowa: "Robimy to naprawdę i robimy to raz". 

Jon Bernthal o obrażeniach podczas kręcenia

Bernthal był poważnie zraniony w trakcie kręcenia 2. sezonu "Punishera" - gwiazdor złamał sobie dłoń, a następnie stracił przytomność podczas pracy nad kolejnymi odcinkami przygód Franka Castle. Według aktora ważna była warstwa psychiczna, która pozwoliła mu na przechodzenie przez ekstremalne warunki w trakcie pracy:

"

Nie będę tym, który powie, że musi odejść. Myślę, że niesamowite jest to, że w tych serialach robimy sceny walki na poziomie filmowym, a nie telewizyjnym. Problem jest taki, że próbujesz je też zrobić w trakcie harmonogramu telewizyjnego. W filmie możemy mieć 2 miesiące na przygotowanie tych scen. W telewizji może to być na przykład jedno-dwa popołudnia. Zdecydowanie mniej czasu. Dlatego mieliśmy powiedzenie - robimy to naprawdę i robimy to raz. Więc jeśli rzucasz kimś przez ścianę, to po prostu rzuć nim przez ścianę. Zrób to naprawdę i zrób to raz. "

Punisher
Punisher
Przeczytaj także Policjant-fan Punishera wziął udział w bójce podczas publicznego spotkania. Czeka na niego kara

Prawdziwe obrażenia Bernthala zostały włączone do fabuły 2. sezonu "Punishera", który aktor nagrywał mimo połamanej ręki, zerwanych ścięgien i wybitego kciuka:

"

W "Punisherze" kilka razy straciłem przytomność. Złamałem rękę, zerwałem ścięgna, wybiłem kciuka. Tak, trochę pocierpiałem, ale warto było. Cała ta sprawa z 2. sezonem "Punishera", że Frank miał złamaną rękę? To była moja wina. Scenę walki w barze kręciliśmy przez 3 wieczory. Pierwszego złamałem rękę, drugiego zerwałem ścięgna. Trzeciego musiałem pójść do lekarza. Więc postanowili wprowadzić fragment, że mnie postrzelili w rękę. Wszystko dlatego, że naprawdę byłem ranny w trakcie kręcenia. "

Bernthal nadal ma nadzieję, że będzie mógł się wcielać w Punishera. Aktor wyznał, że nadal kocha Franka i nie ma żadnej ochoty na odsunięcie się od tej postaci. Wszystkie odcinki serialu "Punisher" są dostępne na Netfliksie.

Zobacz także: Dlaczego Punisher nie powinien być wzorem do naśladowania dla policjantów? Twórcy odpowiedzieli

Tagi: News Punisher Marvel