Jon Hamm zagra Archanioła Gabriela w serialu „Dobry omen”

Sergiusz Kurczuk
03.10.2017 15:34
Jon Hamm zagra Archanioła Gabriela w serialu „Dobry omen” Fot. EastNews/Invision

W serialowej adaptacji książki „Dobry omen” pojawi się aktor znany z serialu „Mad Men” Jon Hamm. Wcieli się w postać Archanioła Gabriela. 

Obsada ekranizacji powieści Terry'ego Prachetta i Neila Gaimana zatytułowanej „Dobry omen” powoli nabiera kształtów. O tym, że stacja BBC powoła do życia 6-odcinkową produkcję, pisaliśmy w połowie sierpnia 2017 roku. Miesiąc później, kiedy ruszyły już zdjęcia do serialu, Gaiman, który jest jednym z twórców adaptacji, zamieścił w mediach społecznościowych pierwszą fotkę z planu. Przedstawiała ona Davida Tennanta i Michaela Sheena, którzy wcielili się w głównych bohaterów opowieści Azirafala i Crowleya. Jak podaje Variety, do obsady dołączył kolejny aktor.

Mowa o Jonie Hammie, który zagra samego Archanioła Gabriela. Odtwórca wysłannika słowa bożego znany jest przede wszystkim z roli w serialu „Mad Men”. Ostatnio mogliśmy go zobaczyć w filmie „Baby Driver”. Okazuje się, że Hamm dobrze zna oryginał Pratchetta i Gaimana. Uważa się za fana powieści, ale nie spodziewał się, że kiedykolwiek zostanie ona zekranizowana. 

Czytałem „Dobry omen” prawie 20 lat temu. Uważałem ją za jedną z najśmieszniejszych i najfajniejszych książek, jakie przeczytałem. Oczywiście była również nie do sfilmowania. Dwa miesiące temu Neil wysłał mi scenariusz i wiedziałem, że muszę być tego częścią. 

Oprócz Davida Tennanta, Michaela Sheena i Jona Hamma w serialu pojawią się również Jack Whitehall, Michael McKean, Miranda Richardson oraz Adria Arjona. Na temat Archanioła wypowiedział się również sam Gaiman, który postanowił poszerzyć trochę znaczenie Gabriela w całej opowieści.

Jest wysoki, przystojny, charyzmatyczny i nienagannie ubrany. Mamy szczęście, że Jon Hamm był dostępny, dając nam wszystkie te cechy i nie musząc nawet szczególnie ich grać. 

Kilka lat temu powstało słuchowisko, które emitowano na antenie radia BBC 4, a następnie sprzedawano w wersji płytowej. Produkcja serialu dopiero się rozpoczęła. W 2019 roku najpierw trafi na platformę streamingową Amazon Prime Video, a następnie na antenę brytyjskiej BBC Two. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.