29.06.2018 16:11

Reżyser „Uciekaj!” stworzy komediową antologię sci-fi dla YouTube Premium

„Weird City” to nowa, odcinkowa komedia sci-fi zrealizowana przez twórcę nagrodzonego Oscarem „Uciekaj!”. Antologia będzie kolejną produkcją oryginalną YouTube Premium.

Jordan Peele
foto: Jonathan Leibson/BFA/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Platforma YouTube Premium robi co może, by stać się konkurencją dla Netfliksa czy Hulu. Serwis zamówił właśnie nową, komediową antologię sci-fi, którą napisze i wyreżyseruje Jordan Peelezdobywca Oscara za scenariusz filmu „Uciekaj!”.

„Weird City” – o czym opowie oryginalny serial YouTube Premium

Serial będzie nosił tytuł „Weird City” i skupi się na niedalekiej przyszłości w wyimaginowanym mieście o nazwie Weird. Każdy z epizodów będzie dotykał codziennych problemów współczesnych ludzi, które będą przedstawione w sposób humorystyczny w konwencji science fiction. Czyżby czekała nas ironiczna wersja antologii „Black Mirror”, która od 2016 roku cieszy się popularnością na Netflix?

Jordan Peele tak zapowiada swoją produkcję:

"

Wraz z YouTube przedstawiamy serię komediowych, zakręconych opowieści science fiction, które toczą się w świecie bliskim naszemu, ale trochę bardziej dziwacznym. "

Peele stworzy scenariusze odcinków wraz ze swoim współpracownikiem Charliem Sandersem. Dwa pierwsze z nich ma wyreżyserować Adam Bernstein, który wcześniej pracował m.in. nad „Fargo” i „Scrubs”. Zdobywca Oscara będzie też jednym z producentów wykonawczych „Weird City”.

Antologia na początek będzie składała się 6 epizodów. Ich premiera planowana jest na 2019 rok. Być może do tego czasu YouTube Premium zdąży już dotrzeć do Polski.

Natalia Hluzow
Tagi: News Uciekaj Jordan Peele YouTube