Jordan Peele wyjaśnił, co w horrorze "To my" symbolizuje koszulka z Michaelem Jacksonem

Sergiusz Kurczuk
18.03.2019 10:16
Jordan Peele wyjaśnił, co w horrorze "To my" symbolizuje koszulka z Michaelem Jacksonem Fot. kadr z filmu To my

W najnowszym horrorze Jordana Peele'a "To my" jedna z bohaterek ma na sobie koszulkę z płytą Michaela Jacksona "Thriller". Reżyser wyjaśnił symboliczne znaczenie ubrania.

Niebawem do kin wejdzie kolejny horror reżysera "Uciekaj!" pod tytułem "To my". Polska premiera odbędzie się kilka tygodni po debiucie filmu dokumentalnego HBO "Leaving Neverland", którego bohaterami są osoby oskarżające Michaela Jacksona o molestowanie seksualne. W filmie Jordana Peele'a pojawia się scena, w której jedna z bohaterek ma na sobie koszulkę z jedną najsłynniejszych płyt króla popu - "Thriller". Twórca odniósł się do symbolicznego znaczenia T-shirtu.

"To my" - co symbolizuje "Thriller" Michaela Jacksona?

Jedna ze scen nadchodzącego horroru rozgrywa się w roku 1986. Widzimy w niej młodą Adelaide Wilson - bohaterkę, którą zagrała Lupita Nyong’o. Dziewczynka ma na sobie koszulkę z płytą "Thriller".

Przeczytaj także

Reżyser został zapytany przez portal NME, czy użył ubrania celowo. Peele nie był świadomy, że premiera dokumentu na temat domniemanej pedofilii piosenkarza niemalże zbiegnie się z debiutem jego filmu. Okazuje się jednak, że koszulka ma znaczenie symboliczne.

Nie wiedziałem, że wychodzi ten dokument, ale na wiele sposobów dualizm Michaela Jacksona jest bardzo dobrze udokumentowany. Kiedy zagłębimy się w szczegóły, pojawia się ciemna strona jego historii i tak dalej. Myślę, że [koszulka] symbolizuje ideę, mrocznej strony własnego siebie, a kiedy mówimy o zbiorowej mrocznej stronie, to okazuje się, że mój film właśnie o tym jest. Opowiada o umiejętności ignorowania prawdy na temat ciemniejszej strony nas samych. To był idealny symbol tego, o czym jest ten film.

"To my" - kiedy premiera?

Najnowszy film twórcy "Uciekaj!" opowiada o pozornie zwyczajnej rodzinie. Ojciec i matka zabierają dzieci do domku na plaży. Ich sielankę przerywają nieproszeni goście, którzy okazują się wypaczoną wersją ich samych. Jak zakończy się to spotkanie? Jakie tajemnice skrywają główni bohaterowie? Przekonamy się 22 marca 2019 roku. W rolach głównych zobaczymy Lupitę Nyong'o, Winstona Duke'a, Elisabeth Moss i Tima Heideckera.

>>Zobacz też: Michael Jackson używał odcinka serialu, żeby wykorzystywać chłopców<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.