20.04.2018 13:53

Josh Brolin cieszy się, że nie zagrał Batmana w DCEU

Josh Brolin niebawem zadebiutuje w dwóch filmach opartych na komiksach Marvela. Okazuje się, że miał okazję wcielić się w ikonę DC - Batmana. Aktor odrzucił popozycję.

Josh Brolin
foto: Album Online/East News

Ważne to umieć się ustawić! Josh Brolin zagrał w aż dwóch filmach opartych na komiksach Marvel Comics. Historie ukazane w „Avengers: Infinity War” i „Deadpoolu 2” dzieją się w zupełnie innych uniwersach, a aktor wcielił się w odrębne postacie. W trzeciej części „Avengers” jest nemezis superherosów - kosmicznym szaleńcem Thanosem. W „Deadpoolu 2” zobaczymy go w roli mutanta z przyszłości znanego jako Cable. Brolin został więc pierwszym aktorem, który jednocześnie występuje w dwóch filmach Marvela, realizowanych przez różne wytwórnie. Mało brakowało, a wcieliłby się również w Batmana. 

Josh Brolin jako Batman?

Okazuje się, że Zack Snyder w roli Mrocznego Rycerza początkowo widział właśnie Brolina, a nie Bena Afflecka. „Batman v Superman” ukazuje starszą i trochę zgorzkniała wersję Batmana. Reżyser uważał, że Brolin byłby idealny do tej roli. Sam aktor był innego zdania, o czym przypomniał w wywiadzie z serwisem Comicbookmovie. 

"

Niebezpośrednio rozmawialiśmy o tym, ale nigdy nie doszło do skutku, ponieważ nie byłem kolesiem, którego szukał. Naprawdę jestem zadowolony, że to się nie wydarzyło. Nie musiałem myśleć nad tą decyzją dwa razy.  "

Brolin rzeczywiście sprawdziłby się w starszej wersji Bruce'a Wayne'a. Odmówił i finalnie rolę Batmana dostał Ben Affleck, który oprócz „Batman v Superman”, wystąpił w „Legionie Samobójców” oraz „Lidze Sprawiedliwości”. Obecnie powstaje solowy film o Mrocznym Rycerzu, który ma się rozgrywać w kinowym świecie DC. Nie wiadomo jednak czy Affleck ponownie włoży kostium Batmana

Thanos

Z komercyjnego punktu widzenia Brolin na pewno podjął dobrą decyzję. Zarówno filmy Marvel Studios, jak i pierwsza część „Deadpoola” zarobiły bardzo dużo. Poza tym widać, że aktor z sercem podchodzi do ról Thanosa i Cable'a i zdecydowanie lepiej czuje się w skórach niejednoznacznie moralnych postaci, niż jako w pełni pozytywna postać. „Infinity War” i „Deadpool 2” to nie pierwsze komiksowe przygody Brolina. Zagrał tytułową rolę w adaptacji  „Jonah Hex” oraz Dwighta w kontynuacji „Sin City” zatytułowanej „Damulka warta grzechu”. Obie produkcje nie odniosły jednak spodziewanego sukcesu. „Infinity War” i „Deadpool 2” to pewniaki zapewniające Brolinowi dalsze angaże. Thanos ma być przeciwnikiem Avengers we wciąż niezatytułowanej jeszcze 4. części filmu. Aktor wyznał również, że historia Cable'a, zostanie opowiedziana na przestrzeni 4 filmów. 

Cable

Jako Szalonego Tytana zobaczymy go już 25 kwietnia 2018 roku. W roli mutanta z przyszłości niecały miesiąc później, bo 18 maja. 

Czy Josh Brolin nadaje się na Batmana?

Kurtki i płaszcze męskie - wygoda, szyk i elegancja

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Deadpool Marvel Josh Brolin DC Comics Avengers: Infinity War