13.04.2017 10:40

Jude Law młodym Albusem Dumbledorem

Do obsady filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2” dołączył Jude Law, który wcieli się w młodego Albusa Dumbledore'a.

Jude Law młodym Albusem Dumbledorem
foto: materiały prasowe

Już wcześniej potwierdzono, że w kontynuacji spin-offu cyklu o Harrym Potterze wystąpi Johnny Depp. Obsada powoli rozrasta się o nowe nazwiska, wśród których zjawiło się to należące do Jude'a Lawa. Ogłoszenie wyszło od samego Toby'ego Emmericha z Warner Bros. Pictures:

"

Będąc fanami jesteśmy szczęśliwi mając Jude'a Lawa w obsadzie „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć 2”, gdzie wcieli się w uwielbianą postać. Jude jest członkiem rodziny Warner Bros. od wielu lat i cieszymy się, że rozpoczniemy tę nową przygodę razem z nim. "

O komentarz pokusił się także reżyser filmu, David Yates:

"

Jude Law jest fenomenalnym, utalentowanym aktorem, którego praca jest szeroko podziwiana. Cieszę się na możliwość pracy z nim. Wiem, że świetnie uchwyci nieoczekiwanie aspekty Albusa Dumbledore'a w tym, jak wyjawiła J.K. Rowling, odmiennym okresie jego życia. "

Cykl z Newtem Scamanderem granym przez Eddiego Redmayne'a, miał początkowo być trylogią. J.K. Rowling zdradziła jednak, że doczekamy się pięciu odsłon spin-offu filmów o Harrym Potterze. Premiera pierwszej części miała miejsce 18 listopada 2016 roku i jest już dostępna na domowych nośnikach.

Sequel ma wejść do kin w listopadzie 2018 roku. Reżyserem będzie wspomniany  David Yates, twórca czterech ostatnich filmowych odsłon Harry'ego Pottera, jak i pierwszej części „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”. Scenariusz napisze oczywiście J.K. Rowling.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2” ma przenieść nas w mroczne czasy dla czarodziejskiego świata, gdzie Newt i inni bohaterowie będą musieli zdecydować komu dochowają lojalności. Scenariusz filmu jest już gotowy, a David Yates zdradził, że możemy spodziewać się pojawienia nowych postaci - jedną z nich będzie młody Dumbledore.

Producentami dzieła będą raz jeszcze David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves oraz Lionel Wigram. Z kolei Neil Blair, Rick Senat i Danny Cohen będą pełnić obowiązki producentów wykonawczych z ramienia Warner Bros.

Jude'a Lawa ujrzymy wcześniej w filmie „Król Artur: Legenda miecza” w reżyserii Guya Ritchiego. Obraz wkroczy na polskie ekrany 12 maja 2017 roku.

Myslisz, że Jude Law sprawdzi się jako młody Albus Dumbledore?

Robert Skowronski
Tagi: News Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Jude Law