Jude Law wystąpi w filmie „Captain Marvel”? W kogo wcieli się aktor?

Sergiusz Kurczuk
23.11.2017 11:33
Jude Law wystąpi w filmie „Captain Marvel”? W kogo wcieli się aktor? Fot. Photographer: Raffaella Midiri/East News, materiały promocyjne

U boku Brie Larson w nadchodzącym filmie „Captain Marvel” prawdopodobnie wystąpi Jude Law. Aktor ma zagrać mentora głównej bohaterki. 

„Captain Marvel” będzie pierwszym filmem w MCU, skupionym wyłącznie na superbohaterce. Najwidoczniej szefowie Marvel Studios pozazdrościli Warner Bros. sukcesu „Wonder Woman”. Chociaż do premiery opowieści o Carol Danvers zostało jeszcze bardzo dużo czasu, wiadomo już, że w główną bohaterkę wcieli się Brie Larson. W roli przeciwnika kosmicznej Kapitan zobaczymy Bena Mendelsohna. Jak donosi Variety, do obsady dołączyła gwiazda serialu „The Young Pope” - Jude Law.

Aktor ma zostać mentorem Danvers. Law wystąpi jako doktor Walter Lawson. Bohater pomoże protagonistce zapanować nad niesamowitymi mocami, dzięki którym Captain Marvel odeprze inwazję kosmicznej rasy zmiennokształtnych Skrulli. W filmie zobaczymy również Samuela L. Jacksona, który ponownie wcieli się w Nicka Fury'ego. Tym razem postać będzie miała dwoje oczu, ponieważ akcja dzieje się w latach 90., a więc na długo przed wydarzeniami z innych produkcji Marvel Studios. 

Captain Marvel #17, 1969 Fot. foto: materiały promocyjne

Fani komiksu na pewno wiedzą, że Walter Lawson to alter ego, którym posługiwał się oryginalny Captain Marvel - wojownik Kree o imieniu Mar-Vell. Kosmita wylądował na Ziemi i postanowił wykorzystać swoje nadzwyczajne moce do ratowania świata. Niestety heros zmarł na raka, co zostało ukazane w klasycznym już komiksie „Marvel Graphic Novel #1” z 1982 roku, znanym lepiej jako „The Death of Captain Marvel”.

The Death of Captain Marvel, 1982 Fot. foto: materiały promocyjne

Po śmierci Mar-Vella jego pseudonim przejęła bohaterka znana jako Photon. Carol Danvers, która zaczynała jako Ms. Marvel, została Kapitanem dopiero w roku 2012 w serii pisanej przez Kelly Sue DeConnick. To właśnie na tej historii będzie bazował film Anny Boden i Ryana Flecka. Na ekrany kin trafi dopiero w roku 2019.

To nie jedyna nadchodząca produkcja z Judem Law. Niedługo zobaczymy go w głównej roli w nowym filmie Woody'ego Allena. Aktor wystąpi też jako młody Albus Dumbledore w drugiej części spin-offa serii „Harry Potter” zatytułowanej „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.