Jude Law wystąpi w filmie „Captain Marvel”? W kogo wcieli się aktor?

Sergiusz Kurczuk
23.11.2017 11:33
Jude Law wystąpi w filmie „Captain Marvel”? W kogo wcieli się aktor? Fot. Photographer: Raffaella Midiri/East News, materiały promocyjne

U boku Brie Larson w nadchodzącym filmie „Captain Marvel” prawdopodobnie wystąpi Jude Law. Aktor ma zagrać mentora głównej bohaterki. 

„Captain Marvel” będzie pierwszym filmem w MCU, skupionym wyłącznie na superbohaterce. Najwidoczniej szefowie Marvel Studios pozazdrościli Warner Bros. sukcesu „Wonder Woman”. Chociaż do premiery opowieści o Carol Danvers zostało jeszcze bardzo dużo czasu, wiadomo już, że w główną bohaterkę wcieli się Brie Larson. W roli przeciwnika kosmicznej Kapitan zobaczymy Bena Mendelsohna. Jak donosi Variety, do obsady dołączyła gwiazda serialu „The Young Pope” - Jude Law.

Aktor ma zostać mentorem Danvers. Law wystąpi jako doktor Walter Lawson. Bohater pomoże protagonistce zapanować nad niesamowitymi mocami, dzięki którym Captain Marvel odeprze inwazję kosmicznej rasy zmiennokształtnych Skrulli. W filmie zobaczymy również Samuela L. Jacksona, który ponownie wcieli się w Nicka Fury'ego. Tym razem postać będzie miała dwoje oczu, ponieważ akcja dzieje się w latach 90., a więc na długo przed wydarzeniami z innych produkcji Marvel Studios. 

Captain Marvel #17, 1969 Fot. foto: materiały promocyjne

Fani komiksu na pewno wiedzą, że Walter Lawson to alter ego, którym posługiwał się oryginalny Captain Marvel - wojownik Kree o imieniu Mar-Vell. Kosmita wylądował na Ziemi i postanowił wykorzystać swoje nadzwyczajne moce do ratowania świata. Niestety heros zmarł na raka, co zostało ukazane w klasycznym już komiksie „Marvel Graphic Novel #1” z 1982 roku, znanym lepiej jako „The Death of Captain Marvel”.

The Death of Captain Marvel, 1982 Fot. foto: materiały promocyjne

Po śmierci Mar-Vella jego pseudonim przejęła bohaterka znana jako Photon. Carol Danvers, która zaczynała jako Ms. Marvel, została Kapitanem dopiero w roku 2012 w serii pisanej przez Kelly Sue DeConnick. To właśnie na tej historii będzie bazował film Anny Boden i Ryana Flecka. Na ekrany kin trafi dopiero w roku 2019.

To nie jedyna nadchodząca produkcja z Judem Law. Niedługo zobaczymy go w głównej roli w nowym filmie Woody'ego Allena. Aktor wystąpi też jako młody Albus Dumbledore w drugiej części spin-offa serii „Harry Potter” zatytułowanej „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.