08.07.2020 09:46

Jude Law zagra Kapitana Haka w nowej wersji "Piotrusia Pana"

Disney planuje kontynuować swoją politykę przerabiania klasycznych bajek na filmy aktorskie. Po "Pięknej i Bestii", "Mulan", czy "Królu Lwie" nadszedł czas na "Piotrusia Pana". 

Jude Law
foto: Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Jude Law najwyraźniej zmierza w kierunku Nibylandii. Jak podaje Variety, aktor jest w trakcie negocjacji do roli klasycznego disneyowskiego złoczyńcy, Kapitana Haka w nadchodzącej aktorskiej adaptacji "Piotrusia Pana" o tytule "Peter Pan & Wendy".

Jude Law zagra Kapitana Haka w nowym Piotrusiu Panie?

Reżyserem projektu jest odpowiedzialny za "Mojego przyjaciela smoka" David Lowery. Artysta jest też wraz z Tobym Halbrooksem twórcą scenariusza do filmu. Produkcją z ramienia Disneya zajmie się natomiast Jim Whitaker.

Foto: materiały prasowe Warner Bros.
Foto: materiały prasowe Warner Bros.
Przeczytaj także Zdjęcia do "Fantastycznych zwierząt 3" zawieszone w związku z koronawirusem. Wpłynie to na datę premiery?

Animowana wersja Disneya wciąż pozostaje najlepiej zarabiającą adaptacją powieści J.M. Barrie'ego o chłopcu, który nie chce dorosnąć i ucieka do Nibylandii. Pamiętajmy, że od premiery animowanego klasyka minęło już prawie 70 lat (wydano go w 1953 roku).

Od tamtego czasu widzieliśmy wiele prób przeniesienia historii na duży ekran, jak chociażby "Hook" Stevena Spielberga z Robinem Williamsem w roli głównej. Niestety, wszystkie rozczarowywały wynikami finansowymi. 

Według źródeł Variety, film "Peter Pan & Wendy" ma się doczekać premiery kinowej, a nie zostać udostępniony w serwisie streamingowym Disney+.

Jude'a Lawa widzieliśmy niedawno w "Nowym papieżu" od HBO. Wiemy na pewno, że aktor powróci do roli młodego Albusa Dumbledore'a w kolejnej części serii "Fantastyczne zwierzęta".

Taika Waititi
Taika Waititi
Przeczytaj także Taika Waititi i Jude Law stworzą serial komediowy o przemyśle filmowym

Uważacie, że Jude Law w roli Kapitana Haka to dobry wybór?

Tagi: News Disney Jude Law