16.04.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:12

Najlepsze filmy z Julią Roberts. "Pretty Woman", "Powrót Bena", "Notting Hill"

Julia Roberts to jedna z najpopularniejszych osób na świecie. Jej kariera rozpoczęła się od roli Viviane Ward w filmie "Pretty Woman". Kobieta jest zaliczana do najbardziej kasowych aktorek w Hollywood.

Julia Roberts najlepsze filmy
fot: Rex Features/East News

Julia Roberts jest zaliczana do jednych z najpopularniejszych aktorek w Hollywood i na świecie. Wystąpiła w ponad 60 produkcjach. Julia jest także laureatką Nagrody Akademii Filmowej za pierwszoplanową rolę w filmie "Erin Brockovich". Postanowiliśmy nieco przybliżyć sylwetkę tej kobiety i przedstawić jej filmografię.

Top 21: Najlepsze filmy z Julią Roberts

Julia Roberts urodziła się w Atlancie. Pierwszym filmem, w jakim wystąpiła, był "Blood Red". Jednak prawdziwą sławę przyniosła jej rola Vivian Ward w filmie "Pretty Woman". To właśnie wtedy Roberts została okrzyknięta prawdziwą gwiazdą filmową.

Mieszkańcy Notting Hill zakazali instagramowym influencerom pokazywać się w ich dzielnicy
Mieszkańcy Notting Hill zakazali instagramowym influencerom pokazywać się w ich dzielnicy
Przeczytaj także Mieszkańcy Notting Hill zakazali instagramowym influencerom pokazywać się w ich dzielnicy

1. "Mystic Pizza", reż. D. Petrie (1988)

Film opowiada o dojrzewaniu trzech sióstr i ich przyjaciółki. Wszystkie pracują jako kelnerki w pizzerii Mystic w stanie Connectitut. W filmie zadebiutował również Matt Damon, którego kwestia sprowadziła się do jednego zdania: Mom, do you want my green stuff?

2. "Stalowe Magnolie", reż.  H. Ross (1989)

Fabuła filmu jest oparta na przeżyciach reżysera, którego siostra chorowała na cukrzycę i zmarła. Akcja ma miejsce w Luizjanie. Historia opowiada o przyjaciółkach, które regularnie spotykają się w salonie kosmetycznym, w którym dyskutują o związkach, śmierci, chorobie, miłości i przyjaźni. Ich więzi nic nie jest w stanie rozerwać.

3. "Pretty Woman", reż. G. Marshall (1990)

Historia prostytutki, Vivian Ward, która spotkała biznesmena, Edwarda. Mężczyzna zaproponował jej pobyt w hotelu przez 7 dni. Parę zaczyna łączyć coś więcej niż tylko interes.

4. "Sypiając z wrogiem", reż. J. Ruben (1991)

Laura i Martin wydają się szczęśliwym małżeństwem. Jednak kobieta prowadzi podwójne życie. Przed mężem udaje, że jest spełniona, a kiedy tylko go nie ma, planuje ucieczkę. Mężczyzna znęca się nad nią, jest agresywny i chorobliwie zazdrosny.

5. "Za wcześnie umierać", reż. J. Schumacher (1991)

Hillary O’Neil to młoda, śliczna dziewczyna z ubogiej rodziny. Nie posiada żadnego wykształcenia ani dobrych manier. Postanawia uniezależnić się od swojej matki. Hillary zatrudnia się jako pielęgniarka dla 28-letniego Victora, który choruje na białaczkę.

6. "Raport Pelikana", reż. A. J. Pakula (1993)

Studentka prawa, Darby Shaw, jest najlepsza na roku i ma pewne domysły w sprawie morderstwa dwóch ważnych sędziów w USA. Kobieta pisze raport, który nazywa "Raportem pelikana". Każda osoba, w której ręce wpadnie ten dokument, zostaje zamordowana. W filmie u boku Julii Roberts wystąpił także Denzel Washington.

7. "Miłosna rozgrywka", reż. L. Hallstrome (1995)

Grace i Eddie to udane małżeństwo, ale tylko z pozoru. Kobieta pewnego dnia odkrywa, że mąż nie jest jej wierny. Grace postanawia walczyć o związek, nie chce się poddać i robi wszystko, żeby zatrzymać Eddiego u swojego boku.

8. "Teoria spisku", reż. R. Donner (1997)

Film skupia się na kierowcy taksówki, który uważa, że agencje rządowe mają wpływ na wiele wydarzeń, które dzieją się we współczesnym świecie. Pewnego dnia zostaje aresztowany przez tajne służby.

9. "Mój chłopak się żeni", reż. P. Hogan (1997)

Julianne i Michael są przyjaciółmi, którzy w przeszłości obiecali sobie, że jeśli żadne z nich nie spotka drugiej połówki do 28. roku życia, wtedy się pobiorą. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że jej przyjaciel się żeni. Dopiero wtedy Julianne przekonuje się, jak bardzo kocha Michaela.

10. "Mamuśka", reż. C. Columbus (1998)

Susan Sarandon i Julia Roberts w filmie obyczajowym, który opowiada o relacji dwóch kobiet. Jackie rozchodzi się ze swoim mężem, który związał się z młodszą kobietą, Isabel. Kobiety nie przepadają za sobą. Wszystko się zmienia, kiedy okazuje się, że Jackie jest chora.

11. "Notting Hill", reż. R. Michell (1999)

William Thacker jest właścicielem małej księgarni. Pewnego razu do lokalu wpada Anna Scott, słynna aktorka. Mężczyzna sprzedaje jej książki, przypadkiem oblewa sokiem i zderza się na ulicy. Zaprasza ją do siebie, żeby mogła się ogarnąć. Między Willem a Anną coś zaczyna iskrzyć.

12. "Erin Brockovich", reż. S. Soderbergh  (2000)

Julia Roberts w filmie wcieliła się w rozwódkę z trójką dzieci. Kobieta szuka zatrudnienia, a kiedy w końcu udaje się jej dostać w pracę w kancelarii adwokackiej pokazuje, na co ją stać. Erin odkrywa, że jeden z większych koncernów doprowadził do zanieczyszczenia wody w małym prowincjonalnym miasteczku. Jego mieszkańcy od dawna zapadają na różne choroby różnego i umierają. Historia wydarzyła się naprawdę.

13. "Ocean’s Eleven", reż. S. Soderbergh (2001)

Danny Ocean wychodzi po 4 latach z więzienia. Od razu planuje skok na sieć kasyn w Las Vegas. W tym celu dobiera ekipę, w której skład wchodzi 10 specjalistów w różnych dziedzinach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, złodzieje zdobędą 60 milionów dolarów.

14. "Mexican", reż. G. Verbinski (2001)

Jerry otrzymuje zlecenie w Meksyku. Mężczyzna ma przywieźć stamtąd bezcenny, zabytkowy pistolet "The Mexican". Dziewczyna chłopaka nalega, żeby ten skończył z gangsterką. Jednak dla Jerry’ego ważniejsze jest pozostać żywym więc wyrusza do Meksyku. Pistolet okazuje się pechowym fantem.

15. "Uśmiech Mony Lizy", reż. Mike Newell (2003)

Nauczycielka historii sztuki, Katherine Watson, przeprowadza się do Nowej Anglii, żeby nauczać w Wellesley Collage. Chce, żeby jej podopieczne wykorzystały możliwości, które dostały w tych trudnych, powojennych czasach. Jednak dla dziewcząt ważniejszy jest pierścionek na palcu niż dobre wykształcenie.

16. "Jedz, módl się kochaj", reż. R. Murphy (2010)

Film na podstawie powieści Elizabeth Gilbert, która przedstawia historię dojrzałej kobiety, która rzuca wszystko i wyrusza w podróż życia. Okazuje się, że powieść znalazła się wśród ulubionych pozycji Oprah Winfrey. Kiedy Julia Roberts się o tym dowiedziała, postanowiła wykupić prawa do jej ekranizacji.

17. "Sierpień w hrabstwie Osage", reż. J. Wells (2013)

Historia trudnej relacji matki, Violet ze swoimi córkami, Barbarą, Ivy i Karen. Kobiety opuściły dom, a ich kontakty uległy znacznemu osłabieniu. Pewnego razu powracają do rodzinnych storn i muszą zmierzyć się z przeszłością i emocjami, które ich poróżniły.

18. "Odruch serca", reż. R. Murphy (2014)

Akcja filmu dzieje się w latach 80. w Nowym Jorku. Ned Weeks, pisarz i aktywista, postanawia uświadomić społeczeństwo na temat AIDS i przełamać stereotypy dotyczące wirusa HIV. To wszystko prowadzi do konfliktu z jego przyjaciółmi i rodziną.

19. "Zakładnik z Wall Street", reż. J. Foster (2016)

Lee Gates jest gospodarzem programu telewizyjnego, w którym doradza ludziom w co inwestować pieniądze. Pewnego razu do studia wkracza Kyle, który terroryzuje całą ekipę i grozi Lee śmiercią. Okazuje się, że mężczyzna stracił wszystkie oszczędności, bo słuchał wskazówek Gatesa. 

20. "Cudowny chłopak", reż. S. Chobsky (2017)

Auggie urodził się ze zdeformowaną twarzą i najbardziej niezwykłą rzeczą jest dla niego „jeden zwykły dzień w szkole”. 10-latek uczył się dotąd tylko w domu pod okiem mamy. Teraz jednak wszystko ma się zmienić. Chłopiec ma nadzieje, że wszyscy będą go traktować normalnie.

21. "Powrót Bena", reż. P. Hedges (2018)

Kiedy Holly wraca do domu, na schodach zastaje niespodziewanego gościa. To jej syn. Ben opuścił ośrodek odwykowy. Kobieta przyjmuje chłopaka z otwartymi ramionami chociaż czuje, że nie powinna tego robić. Wkrótce okaże się, że obecność syna sprowadzi na nią tylko kłopoty.

Julia Roberts jest w fantastycznej formie, a jej sława nie gaśnie od 30 lat. Aktorka jest uważana za jedną z najbardziej kasowych w Hollywood. Obecnie możemy ją zobaczyć w serialu "Homecoming", który opowiada o Heidi Bergman, opiekunce, która pomaga weteranom wrócić do normalnego życia.

Zobacz także: >>TOP 25: Najlepsze komedie romantyczne wszech czasów<<

Lubisz filmy z Julią Roberts?

Tagi: Duperele