„Jumanji 3” ma być związane z pierwszą częścią z Robinem Williamsem w roli głównej

Natalia Hluzow
09.08.2018 14:41
„Jumanji 3” ma być związane z pierwszą częścią z Robinem Williamsem w roli głównej Fot. kadr z filmu "Jumanji: Przygoda w dżungli"

Reżyser „Jumanji: Przygoda w dżungli” opowiedział o swoich planach dotyczących kontynuacji serii o tajemniczej grze.

Po ogromnym sukcesie filmu „Jumanji: Przygoda w dżungli”, Sony przygotowuje się do realizacji kolejnej części serii. Reżyser produkcji, Jake Kasdan, zapowiedział, że będzie ona związana z oryginałem z 1995 roku.

„Jumanji 3” – czy będzie związane z pierwszą częścią?

Pomysł na realizację sequela „Jumanji” po śmierci Robina Williamsa i ponad 20 latach od premiery filmu, dla fanów klasyku kina familijnego był wręcz świętokradztwem. Jednak produkcja z Dwaynem Johnsonem, Jackiem Blackiem, Kevinem Hartem i Karen Gillan w rolach głównych szybko zaskarbiła sobie przychylność widzów, stając się najlepiej zarabiającym filmem w historii Sony.

Kontynuacja przeniosła akcję we współczesne czasy, z tajemniczej planszówki czyniąc grę wideo. Poza samym motywem przewodnim i hołdem złożonym Williamsowi nie miała jednak zbyt wiele wspólnego z oryginałem. Podczas rozmowy z portalem Slashfilm Jake Kasdan zdradził, że przy tworzeniu kolejnego filmu jego celem jest utrzymanie ciągłości serii – od pierwszej, oryginalnej produkcji z Robinem Williamsem w roli głównej, aż po trzecią część, która trafi do kin w 2019 roku. Jak powiedział:

Mamy nadzieję zachować długą ciągłość w całym tym przedsięwzięciu, nawet jeśli historia, którą opowiadamy w drugim filmie, tym nad którym teraz pracujemy, będzie o wiele bardziej związana z moim pierwszym filmem [„Przygodą w dżungli”] niż  z oryginałem. Bardzo podoba nam się pomysł, by to wszystko tworzyło całość i było ze sobą w pewien sposób powiązane.

Twórca nie zdradził oczywiście, w jaki sposób nadchodzący film będzie powiązany z pierwszym. Możemy jednak podejrzewać, że mimo zapowiedzi Jacka Blacka, akcja „Jumanji 3” nie zostanie przeniesiona do kosmosu i wciąż będzie toczyć się w dżungli.

Film ma trafić do kin na gwiazdkę 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.