„Jurassic World: Upadłe królestwo”: Twórcy usunęli scenę, która ujawniała homoseksualizm bohaterki

Natalia Hluzow
20.06.2018 10:21
„Jurassic World: Upadłe królestwo”: Twórcy usunęli scenę, która ujawniała homoseksualizm bohaterki Fot. kadr z filmu "Jurassic World: Fallen Kingdom"

Daniella Pineda zdradziła, że jedna z usuniętych scen filmu „Jurassic World: Upadłe królestwo” potwierdzała orientację seksualną jej bohaterki. Dlaczego wylądowała w koszu?

„Jurassic World: Upadłe królestwo” zbiera bardzo mieszane recenzje i miernie radzi sobie w kinach. Do listy zarzutów wobec produkcji dołączyła właśnie wypowiedź jednej z gwiazd filmu, która wyznała, że z „Jurassic World 2” usunięto scenę, która ujawnia, że jej bohaterka jest lesbijką.

„Jurassic World: Upadłe królestwo”: Dr Zia Rodriguez miała być lesbijką

Daniella Pineda, która w sequelu występuje jako Dr Zia Rodriguez, w wywiadzie udzielonym portalowi Yahoo! Entertainment opowiedziała, że scenariusz filmu początkowo zawierał scenę, w której Owen (Chris Pratt) i Zia (Daniella Pineda) poświęcają chwilę na pogawędkę i poznanie się bliżej. Dr Rodriguez podczas tej rozmowy jawnie deklaruje swoją orientację seksualną. Według aktorki scena ta została nawet nakręcona, ale reżyser stwierdził, że jest nieznacząca dla historii i zrezygnował z niej podczas montażu.

Pineda opisała usunięty fragment w następujący sposób:

Patrzę na Chrisa i mówię coś w rodzaju: „Tak, kwadratowa szczęka, dobra struktura kości, duży wzrost, mięśnie. Nie umawiam się z mężczyznami, ale gdybym to robiła, to byłbyś Ty. To dla mnie obleśne, ale poszłabym w to.” Bardzo podobało mi się to, że patrzę na Chrisa Pratta, najgorętszego faceta na świecie, i mówię: „To dla mnie obleśne, ale myślę, że bym to zrobiła!” Fajne w tej scenie było również to, że dawało mały wgląd w charakter mojej postaci. Ale wycięli ją.

Reżyser filmu, J.A. Bayona, podobno stwierdził też, że scena nie tylko nie wnosi niczego do fabuły, ale też zamydla obraz tego, kim jest Zia. To nie pierwszy taki przypadek w świecie blockbusterów. Producenci filmu „Thor: Ragnarok” również zdecydowali o wycięciu sceny, która potwierdzała biseksualizm Walkirii, zaś „Power Rangers” i „Piękna i Bestia” marginalizowały informacje o homoseksualnych bohaterach. Co więcej, J.K. Rowling została skrytykowana za jawną deklarację, że Albus Dumbledore w 2. części „Fantastycznych zwierząt” okaże się gejem. Jak widać, mimo wielkich zmian, które już dokonały się w kwestii tematyki LGBT w filmach, przed Hollywood wciąż jeszcze daleka droga do pełnej akceptacji różnych kolorów miłości.

„Jurassic World: Upadłe królestwo” zadebiutowało w polskich kinach 8 czerwca 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.