20.06.2018 10:21

„Jurassic World: Upadłe królestwo”: Twórcy usunęli scenę, która ujawniała homoseksualizm bohaterki

Daniella Pineda zdradziła, że jedna z usuniętych scen filmu „Jurassic World: Upadłe królestwo” potwierdzała orientację seksualną jej bohaterki. Dlaczego wylądowała w koszu?

Jurassic World Fallen Kingdom
foto: kadr z filmu "Jurassic World: Fallen Kingdom"

„Jurassic World: Upadłe królestwo” zbiera bardzo mieszane recenzje i miernie radzi sobie w kinach. Do listy zarzutów wobec produkcji dołączyła właśnie wypowiedź jednej z gwiazd filmu, która wyznała, że z „Jurassic World 2” usunięto scenę, która ujawnia, że jej bohaterka jest lesbijką.

„Jurassic World: Upadłe królestwo”: Dr Zia Rodriguez miała być lesbijką

Daniella Pineda, która w sequelu występuje jako Dr Zia Rodriguez, w wywiadzie udzielonym portalowi Yahoo! Entertainment opowiedziała, że scenariusz filmu początkowo zawierał scenę, w której Owen (Chris Pratt) i Zia (Daniella Pineda) poświęcają chwilę na pogawędkę i poznanie się bliżej. Dr Rodriguez podczas tej rozmowy jawnie deklaruje swoją orientację seksualną. Według aktorki scena ta została nawet nakręcona, ale reżyser stwierdził, że jest nieznacząca dla historii i zrezygnował z niej podczas montażu.

Pineda opisała usunięty fragment w następujący sposób:

"

Patrzę na Chrisa i mówię coś w rodzaju: „Tak, kwadratowa szczęka, dobra struktura kości, duży wzrost, mięśnie. Nie umawiam się z mężczyznami, ale gdybym to robiła, to byłbyś Ty. To dla mnie obleśne, ale poszłabym w to.” Bardzo podobało mi się to, że patrzę na Chrisa Pratta, najgorętszego faceta na świecie, i mówię: „To dla mnie obleśne, ale myślę, że bym to zrobiła!” Fajne w tej scenie było również to, że dawało mały wgląd w charakter mojej postaci. Ale wycięli ją. "

Reżyser filmu, J.A. Bayona, podobno stwierdził też, że scena nie tylko nie wnosi niczego do fabuły, ale też zamydla obraz tego, kim jest Zia. To nie pierwszy taki przypadek w świecie blockbusterów. Producenci filmu „Thor: Ragnarok” również zdecydowali o wycięciu sceny, która potwierdzała biseksualizm Walkirii, zaś „Power Rangers” i „Piękna i Bestia” marginalizowały informacje o homoseksualnych bohaterach. Co więcej, J.K. Rowling została skrytykowana za jawną deklarację, że Albus Dumbledore w 2. części „Fantastycznych zwierząt” okaże się gejem. Jak widać, mimo wielkich zmian, które już dokonały się w kwestii tematyki LGBT w filmach, przed Hollywood wciąż jeszcze daleka droga do pełnej akceptacji różnych kolorów miłości.

„Jurassic World: Upadłe królestwo” zadebiutowało w polskich kinach 8 czerwca 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Jurassic World Jurassic World: Upadłe Królestwo