26.02.2020 15:45

"Jurassic World 3" z nowym tytułem i pierwszym zdjęciem z planu produkcji o dinozaurach

Oficjalnie ruszyły zdjęcia do 3. odsłony przygód Owena (Chris Pratt), zaklinacza raptorów, który pracował w parku rozrywki Jurassic World. Jak brzmi oficjalny tytuł kontynuacji?

"Jurassic World 3" z nowym tytułem i pierwszym zdjęciem z planu produkcji o dinozaurach
foto: Amblin ent/Apaches Ent/Legendary Ent/Universal Pictures/East News

Dwie poprzednie produkcje z sagi "Jurassic World" zarobiły na całym świecie prawie 3 miliardy dolarów. Całkiem zrozumiały jest więc fakt, że producenci zdecydowali się na stworzenie kolejnego filmu, który ma zamknąć historię "jurajskiego świata". Nowa odsłona ma nosić tytuł "Jurassic World: Dominion" (po polsku "władza, zwierzchnictwo") i wiemy też, że pojawią się w niej bohaterowie z oryginalnych filmów.

Jurassic World 3 - znamy tytuł i datę premiery

Twórcy potwierdzili bowiem, że oprócz Chrisa Pratta i Bryce Dallas Howard, w filmie powrócą też Laura Dern, Jeff Goldblum oraz Sam Neil - bohaterowie oryginalnego "Parku Jurajskiego" z lat 90. Aktorzy pojawią się oczywiście jako swoje kultowe postaci, czyli kolejno: doktor Ellie Sattler, doktor Alan Grant, oraz doktor Ian Malcolm. Ich obecność definitywnie spodoba się fanom oryginalnych filmów Spielberga.

Dichen Lachman
Dichen Lachman
Przeczytaj także Gwiazda "Altered Carbon" dołączyła do obsady "Jurassic World 3"

Oficjalne rozpoczęcie zdjęć do "Jurassic World: Dominion" nastąpiło 24 lutego 2020 roku, co postanowił uczcić reżyser filmu, Colin Trevorrow. Artysta udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie z planu, na którym potwierdził tytuł nadchodzącej produkcji z "Jurajskiego świata":

Premiera filmu "Jurassic World: Dominion" planowana jest na 11 czerwca 2021 roku. Szczegóły fabuły pozostają nieznane, ale po końcówce 2. części możemy wnioskować, że szykuje się niemalże prawdziwa "wojna" między ludźmi a dinozaurami.

Foto: kadr z filmu "Battle at Big Rock"/ Universal Pictures
Foto: kadr z filmu "Battle at Big Rock"/ Universal Pictures
Przeczytaj także "Battle at Big Rock": zobaczcie krótkometrażowy film z uniwersum "Jurassic World" [WIDEO]

Podoba wam się tytuł Jurassic World 3?

Tagi: News Jurassic World Chris Pratt