„Kacze opowieści” powracają. Jak zmienili się główni bohaterowie?

Sergiusz Kurczuk
22.09.2017 12:06
„Kacze opowieści” powracają. Jak zmienili się główni bohaterowie? Fot. kadr z serialu

27 lat minęło od ostatniego odcinka serialu animowanego „Kacze opowieści”. Stacja Disney Channel postanowiła przywrócić tytuł do życia, tworząc reeboot serii. Co się zmieniło względem oryginału sprzed lat?

Na „Kaczych opowieściach” wychowało się pokolenie pamiętające schyłek lat 80. i początek lat 90. ubiegłego wieku. Serial miał premierę w 1987 roku, a jego ostatni odcinek wyemitowano trzy lata później. W Polsce data emisji trochę się przesunęła, bo „Kacze opowieści” można było oglądać na telewizyjnej Jedynce od 1989 do 1993 roku. W 1990 roku powstał pełnometrażowy film „Kacze opowieści. Poszukiwacze zaginionej lampy i na tym seria się skończyła. Oczywiście bohaterowie tacy jak Sknerus McKwacz, Hyzio, Dyzio i Zyzio, Śmigacz McKwak, Diodak, Pani Dzióbek czy Tasia Van Der Kwak, pojawiali się gościnnie w innych produkcjach Disneya

Na kolejną wersję kultowego serialu musieliśmy czekać 27 lat. Disney Channel ogłosił, że w drugiej połowie 2017 roku pojawią się odświeżone „Kacze opowieści”. Jak zapowiedziano, tak się stało i od 23 września co tydzień emitowane będą premierowe odcinki serialu animowanego. 12 sierpnia mieliśmy okazję poznać nowe wersje znanych postaci w 44-minutowym pilocie „Woo-oo!”. Już wtedy można było dostrzec, że serial trochę różni się od oryginału sprzed 27 lat.

Zmian jest kilka. Oczywistością jest, że po prawie trzech dekadach serial nie będzie wyglądać tak samo. O wiele nowocześniejsza, ale wciąż ręcznie rysowana kreska, mniej żywe kolory i trochę inna animacja, to podstawowe cechy aktualizacji wizualnej strony produkcji. Zmieniła się również obsada. W oryginalnej wersji usłyszymy między innymi znanego, chociażby z serialu „Dr Who” Davida Tennanta, który wcieli się w Sknerusa. Tyle, jeśli chodzi o kwestie techniczne. Co z fabułą i postaciami? Czy nowe „Kacze opowieści” to reeboot, remake czy może bardziej sequel?

Prawdopodobnie serial opowie historię od początku. Ponownie pojawiają się więc dobrze znani bohaterowie. W głównej mierze będziemy śledzić przygody Sknerusa i jego małych kuzynów Hyzia, Dyzia i Zyzia. Wrócą też Kaczor Donald, gosposia McKwacza pani Dzióbek i jej wnuczka Tasia. Nie zabraknie też Agenta Kaczora, Robokwaka i Śmigacza McKwaka. Podobnie jak w oryginale skąpy wujek i jego młodzi krewniacy w każdym odcinku przeżyją jakąś niesamowitą przygodę. Twórcy stworzyli nową wersję „Kaczych opowieści” z myślą o starszej widowni. Celują w target 10-14 lat, ale wszyscy dorośli, którzy pamiętają kreskówkę z Dobranocki, też nie będą się nudzić, oglądając kolejne odcinki. 

Skoro widownia jest starsza, to podrośli również główni bohaterowie, czyli kacze trojaczki. Mają trochę starsze głosy i otrzymali odróżniające ich cechy charakteru. Hyzio jest pragmatyczny, Zyzio to wieczny optymista, a Dyzio ciągle pakuje się w kłopoty. Sknerus nie będzie już tak zafascynowany gromadzeniem majątku, jak dotychczas. Tym razem zobaczymy go w roli zapalonego podróżnika. Tasia, która w pierwszej serii była tylko drugoplanową postacią, nabrała wreszcie charakteru. Jest przebojową, zabawną i uroczą postacią, skierowaną do żeńskiej widowni serialu. 

Chociaż wprowadzono wiele zmian, nie powinny one przeszkadzać osobom zaznajomionym z oryginałem. Tym bardziej że jedynie uwspółcześniono oryginalną piosenkę z czołówki. Swego czasu była hitem, który nuciło wiele dzieciaków w latach 90., a może i teraz się zdarzy wymruczeć ją przy goleniu komuś staremu fanowi serii. Serial w Polsce będzie można oglądać już niebawem na Disney Channel. 

Mimo, że zazwyczaj praktyka sięgania po klasykę, często odbierane jest, jako pójcie twórców po linii najmniejszego oporu, tym razem przygotowano solidny reboot, który powinien zadowolić dawnych fanów, jak i nowych widzów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.