Kapitan Ameryka będzie miał chłopaka?

Robert Skowronski
25.05.2016 09:56
Kapitan Ameryka będzie miał chłopaka? Fot. kadr z filmu

Steve Rogers obdarzony urodą Chrisa Evansa to obiekt westchnień wielu pań. Czy jednak Kapitan Ameryka pozostanie na nie obojętny ze względu na swoją orientację seksualną?

Muskulatura godna greckiego bóstwa i nie odbiegająca od tego kanonu przystojna twarz, a także wielkie serce. Przy takich predyspozycjach nic dziwnego, że płeć piękna wzdycha za ekranowym wcieleniem Chrisa Evansa. Poza tym, jak mawia powiedzenie, „za mundurem panny sznurem”, a Steve Rogers to przecież nie kto inny, jak super żołnierz.

A panowie patrzą na bohatera z zazdrością lub... rozpływają się na widok jego postury tak samo jak panie. Homoseksualne serduszka również biją dla Kapitana Ameryki i być może zostanie to odwzajemnione przez herosa - przynajmniej tego domaga się część fanów.

Pamiętacie jak powstał #GiveElsaaGirlfriend, poprzez który widzowie wyrażali swoje poparcie dla idei lesbijskiej księżniczki Disneya? Podobny trend i „socialmediowa petycja” panuje obecnie wokół postaci Kapitana Ameryki. Jeżeli myślicie, że dotyczy to tylko Stanów Zjednoczonych, to jesteście w błędzie.

Cała kampania została zainicjowana 10 maja 2016 roku poniższym tweetem:

tweet

Jego twórczynią jest Jess Salerno, studentka i fanka Marvela, która uważa, że społeczność LGBT nie posiada reprezentacji na jaką zasługuje:

To byłoby niesamowite, gdyby Marvel zdecydował się na takie przedstawienie Kapitana Ameryki i danie ludziom znać, że nie ma nic złego w byciu sobą. Nie należy się niczego bać, zwłaszcza wychowywania dzieci w ten sposób. Czuję, że byłyby to niesamowite rzeczy dla przyszłości.

A kim mógłby być chłopak Kapitana Ameryki? Odpowiedź nasuwa się sama - Bucky Barnes znany też jako Zimowy Żołnierz. Ten trop wydaje się tym bardziej oczywisty po premierze filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, gdzie Steve Rogers bronił swojego kompana własną piersią i był w stanie poświęcić dla niego wszystko.

Media społecznościowe zaroiły się od postów, w których wyrażone zostało poparcie dla związku Kapitana z Buckym. Oto tylko kilka spośród blisko ćwierć miliona z samego Twittera:

Temat homoseksualizmu w kinie mainstreamowym w ostatnich miesiącach stale powraca. Mark Hamill wyznał, że Luke Skywalker może być gejem, kolejne części „Gwiezdnych wojen” również mogą przyczynić się do rozwoju wątków LGBT w masowej kinematografii, zaś przy nadchodzącym reboocie „Xenny” może dojść do oficjalnego coming outu bohaterki.

Przyłączycie się do hasztagu #GiveCaptainAmericaaBoyfriend?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.