25.05.2016 09:56

Kapitan Ameryka będzie miał chłopaka?

Steve Rogers obdarzony urodą Chrisa Evansa to obiekt westchnień wielu pań. Czy jednak Kapitan Ameryka pozostanie na nie obojętny ze względu na swoją orientację seksualną?

Kapitan Ameryka będzie miał chłopaka?
foto: kadr z filmu

Muskulatura godna greckiego bóstwa i nie odbiegająca od tego kanonu przystojna twarz, a także wielkie serce. Przy takich predyspozycjach nic dziwnego, że płeć piękna wzdycha za ekranowym wcieleniem Chrisa Evansa. Poza tym, jak mawia powiedzenie, „za mundurem panny sznurem”, a Steve Rogers to przecież nie kto inny, jak super żołnierz.

A panowie patrzą na bohatera z zazdrością lub... rozpływają się na widok jego postury tak samo jak panie. Homoseksualne serduszka również biją dla Kapitana Ameryki i być może zostanie to odwzajemnione przez herosa - przynajmniej tego domaga się część fanów.

Pamiętacie jak powstał #GiveElsaaGirlfriend, poprzez który widzowie wyrażali swoje poparcie dla idei lesbijskiej księżniczki Disneya? Podobny trend i „socialmediowa petycja” panuje obecnie wokół postaci Kapitana Ameryki. Jeżeli myślicie, że dotyczy to tylko Stanów Zjednoczonych, to jesteście w błędzie.

Cała kampania została zainicjowana 10 maja 2016 roku poniższym tweetem:

tweet

Jego twórczynią jest Jess Salerno, studentka i fanka Marvela, która uważa, że społeczność LGBT nie posiada reprezentacji na jaką zasługuje:

"

To byłoby niesamowite, gdyby Marvel zdecydował się na takie przedstawienie Kapitana Ameryki i danie ludziom znać, że nie ma nic złego w byciu sobą. Nie należy się niczego bać, zwłaszcza wychowywania dzieci w ten sposób. Czuję, że byłyby to niesamowite rzeczy dla przyszłości. "

A kim mógłby być chłopak Kapitana Ameryki? Odpowiedź nasuwa się sama - Bucky Barnes znany też jako Zimowy Żołnierz. Ten trop wydaje się tym bardziej oczywisty po premierze filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, gdzie Steve Rogers bronił swojego kompana własną piersią i był w stanie poświęcić dla niego wszystko.

Media społecznościowe zaroiły się od postów, w których wyrażone zostało poparcie dla związku Kapitana z Buckym. Oto tylko kilka spośród blisko ćwierć miliona z samego Twittera:

Temat homoseksualizmu w kinie mainstreamowym w ostatnich miesiącach stale powraca. Mark Hamill wyznał, że Luke Skywalker może być gejem, kolejne części „Gwiezdnych wojen” również mogą przyczynić się do rozwoju wątków LGBT w masowej kinematografii, zaś przy nadchodzącym reboocie „Xenny” może dojść do oficjalnego coming outu bohaterki.

Przyłączycie się do hasztagu #GiveCaptainAmericaaBoyfriend?

Robert Skowronski
Tagi: Kapitan Ameryka