Kapitan Ameryka pojawi się w „Spider-Man: Homecoming”?

Robert Skowronski
27.05.2016 13:01
Kapitan Ameryka pojawi się w „Spider-Man: Homecoming”? Fot. kadr z filmu

Tego przynajmniej życzyłby sobie Chris Evans, czyli odtwórca roli Steve'a Rogersa. Czy grany przez niego superbohater faktycznie pojawi się w filmie o Człowieku Pająku?

Bohaterowie różnych serii Marvela lubią wzajemnie przenikać do swoich światów, tym samym uniwersum jawi się jako jeden spójny wszechświat. W ostatnim dziele braci Russo, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, Spider-Man stanął u boku Avengersów, więc czemu by jeden z nich nie miał wystąpić gościnnie w solowym filmie o Peterze Parkerze?

Na taki pomysł wpadł Chris Evans, który został zapytany o to w jakim obrazie mógłby pojawić się Kapitan Ameryka:

„Strażnicy Galaktyki” byliby w porządku, ale to historia z innego świata, Kapitan jest bardziej przyziemny. Może kolejny film o Spider-Manie byłby dobrym pomysłem? To będzie świetny projekt, a Tom Holland to doskonały aktor, więc występ tam byłby naprawdę ciekawą rzeczą.

Aktor opowiedział również jak postrzega całe filmowe uniwersum Marvela oraz co sądzi o możliwości gościnnego pojawienia się w innych produkcjach studia:

Czuję się z tym bardzo komfortowo, tak jakbym był w domu. Jak bądź tylko studio będzie chciało wykorzystać moją postać, to nie będę miał z tym problemu. To świetna zabawa być częścią tego rozdziału w historii kina. Marvel robi coś, na co inni się nie decydują. Mam na myśli te wszystkie crossovery. Jeżeli tak będzie się działo dalej, to wchodzę w to.

Pełnej rozmowy z Chrisem Evansem możecie posłuchać poniżej:

Cała idea brzmi na bardzo interesującą, ale raczej nie mamy co na to liczyć. Umowa Chrisa Evansa opiewa na jeszcze dwa występu w obu częściach „Avengers: Infinity War”. Poza tym w „Spider-Man: Homecoming” i tak pojawi się już jeden z Avegersów, a dokładniej Tony Stark, który stał się mentorem młodego Petera Parkera. Z drugiej strony przedstawiciel Marvel Studios, Kevin Feige, wyznał, że w solowym filmie o Człowieku Pająku może pojawić się jeszcze jeden znany już widzom superbohater. Na dany moment nie wiadomo o kim może być mowa, chyba że Chris Evans właśnie zdradził tę tajemnicę.

„Spider-Man: Homecoming” trafi do kin 6 lipca 2017 roku, a reżyserem projektu został Jon Watts. W głównej roli wystąpi wspomniany, 19-letni Tom Holland. Partnerować mu na ekranie będą Marisa Tomei jako ciocia May, Zendaya w roli niejakiej Michelle, a także Laura Harrier i Tony Revolori, jako przyjaciele Petera Parkera. Tekst dzieła został napisany przez Johna Francisa Daleya i Jonathana Goldsteina. Pierwszy z wymienionych krótko opisał czego możemy się spodziewać po fabule:

To będzie miłe odstępstwo od Petera Parkera, jakiego znacie. Teraz gra go prawdziwy nastolatek i myślę, że to podbija stawkę. Jego licealne zmagania zyskają wagę - wreszcie będą miały znaczenie.

Chris Evans wyraził też zainteresowanie występem w filmie o Czarnej Panterze. Póki co wiemy, że w tym dziele pojawią się takie postacie, jak Okoye, Monica Lynne, N'Gassi, Wielebny Achebe, W'kabi, Zuri, Erik Killmonger, White Wolf, Królowa Divine Justice, The Man-Ape. Być może do tego grona dołączy jednak Kapitan Ameryka?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.