Kapitan Ameryka stanie się Panem Jekyllem
Robert Skowronski
29.07.2016 12:23
Kapitan Ameryka stanie się Panem Jekyllem Fot. Vianney Le Caer / Invision / AP / link / East News

Chris Evans dopina szczegóły umowy mającej zapewnić mu występ w filmie „Jekyll”. Ma to być odpowiednik serialu BBC pod tym samym tytułem przeniesiony na wielki ekran.

Aktor kojarzony głównie z postacią Kapitana Ameryki z serii filmowych adaptacji komiksów Marvela, tym razem ma zagrać w produkcji studia Lionsgate. Chris Evans wcieli się w Toma Jackmana, czyli właśnie tytułowego bohatera będącego potomkiem Jekylla, który odziedziczył po swoim przodku zaburzenie polegające na pojawianiu się drugiej osobowości. W odcinkowym pierwowzorze ta rola należała do Jamesa Nesbitta.

Pełnometrażowy projekt wciąż jest we wstępnej fazie, dlatego nie znamy jeszcze daty premiery, ani nazwisk twórców czy reszty obsady. Wiadomo jednak, że scenariusz napiszą Anthony Bagarozzi i Chuck Mondry, czyli osoby odpowiedzialne za tekst filmu „Nice Guys. Równi goście”.

Wersją dla BBC zajmował się Steven Moffat, scenarzysta m.in. „Sherlocka”, a także „Doktora Who”. Sześcioodcinkowy serial zadebiutował 16 czerwca 2007 roku. Mogliśmy w nim poznać historię wspomnianego Toma Jackmana. To nienaganny mąż i ojciec, która jednak opuszcza bliskich i zamyka się w piwnicy. Tam do krzesła przykuwa go pielęgniarka ze szpitala psychiatrycznego stając się tym samym świadkiem przemiany bohatera objawiającej się uaktywnieniem jego drugiej, dużo mroczniejszej i straszniejszej osobowości.

Przedstawiamy Wam zwiastun oryginalnego „Jekylla” na wypadek, gdybyście chcieli się zapoznać z serialem przed pełnometrażową wersją.

Chris Evans pojawi się też oczywiście w kolejnych częściach serii „Avengers”. W 2018 roku możemy oczekiwać „Infinity War Part 1”, a rok później kontynuacji. Wiadomo już, ze muzykę do filmów skomponuje Alan Silvestri - wcześniej zatroszczył się już o oprawę muzyczną „Kapitana Ameryki: Pierwszego starcia” oraz „Avengers”.

Chris Evans wyraził zainteresowanie pojawieniem się w nadchodzącym tytule o Spider-Manie. Aktor został zapytany o to w jakim obrazie mógłby pojawić się Kapitan Ameryka:

„Strażnicy Galaktyki” byliby w porządku, ale to historia z innego świata, Kapitan jest bardziej przyziemny. Może kolejny film o Spider-Manie byłby dobrym pomysłem? To będzie świetny projekt, a Tom Holland to doskonały aktor, więc występ tam byłby naprawdę ciekawą rzeczą.

Cieszycie się, że Chris Evans zdejmie kostium Kapitana Ameryki?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.