12.06.2017 12:51

Kapitan Ameryka w spocie superprodukcji „Spider-Man: Homecoming”

W ostatnim czasie Człowiek Pająk pojawia się dosłownie wszędzie. Jednak dla odmiany w materiale promującym jego najnowszy film poza Tonym Starkiem pojawia się także jego niedawny kolega z Avengersów. 

Kapitan Ameryka w spocie superprodukcji „Spider-Man: Homecoming”
foto: kadr z filmu

W nowym spocie telewizyjnym do kolejnego reboota z przygodami Spider-Mana swoje trzy grosze wtrąca nie kto inny, jak sam Kapitan Ameryka (Chris Evans). Choć doskonale wiemy z masy zwiastunów, a także z ostatniego filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, że mentorem Petera Parkera (Tom Holland) jest Tony Stark/Iron Man (Robert Downey Jr.), to Steve Rogers miga nam na chwilę, aby dać trochę rad niesfornemu nastolatkowi. Z racji, że Kapitan Ameryka w wyniku wydarzeń z przeszłości jest starszy od niemal każdej postaci z uniwersum Marvela, ciekawe będzie zderzenie jego metod wychowawczych z tymi, które preferuje Stark.

Przypomnijmy, że Peter oraz Steve mieli krótką interakcję w 3. części „Kapitana Ameryki”. Pierw Spider-Man zabrał tarczę byłemu agentowi TARCZ-y w ikonicznej batalii na lotnisku. Później doszło do walki sam na sam, podczas której Rogers pochwalił swojego przeciwnika za waleczność. Co więcej, obaj bohaterzy pochodzą z Nowego Jorku. Tym razem jednak ich spotkanie ma odmienny charakter – Peter Parker jest uziemiony i w ramach kary wraz z innymi uczniami słucha przemówienia Kapitana Ameryki z telewizora. Szkolne problemy Parkera wynikają zapewne z jego rosnącego zaangażowania w walkę z Vulture’em (Michael Keaton). Pogodzenie życia normalnego nastolatka z rolą superbohatera ma być jednym z głównych wątków „Spider-Mana: Homecoming”. Co się tyczy samego Chrisa Evansa, wiemy już na pewno, że aktor zgodził się wystąpić w 4. części „Avengersów”. 

Jak się zapowiada reboot Marvela? Z tego, co słyszeliśmy ostatnimi czasy od Toma Hollanda, to możemy się spodziewać klimatu w stylu filmów młodzieżowych Johna Hughesa z lat 80. Sam aktor porównał swoją rolę do postaci Marty’ego McFly’a (Michael J. Fox) z kultowego „Powrotu do przyszłości” Roberta Zemeckisa z 1985 roku. To wszystko wróży bardzo dobre widowisko. A jak naprawdę będzie, przekonamy się 14 lipca 2017 roku

Kamil Dachnij
Tagi: Spider-Man Kapitan Ameryka