Kariera Samuela L. Jacksona w 10 minut

Robert Skowronski
10.03.2017 11:51
Kariera Samuela L. Jacksona w 10 minut Fot. kadr z wideo

Swoje najsłynniejsze role odtworzył Sam L. Jackson, a partnerował mu James Corden. Zobaczcie komiczny efekt ich starań.

Człowiek, który poprowadził jedne z najdoskonalszych monologów i uczestniczył w najlepszych dialogach w historii kina. Trudno zapomnieć jego kwestie z „Pulp Fiction”, „Django” czy „Nienawistnej ósemki”. Nie tylko w produkcjach Quentina Tarantino, ale i innych, padające z jego ust „motherfucker” należy do najpiękniej brzmiących przekleństw. Każda historia opowiedziana przez Samuela L. Jacksona z miejsca staje się dwa razy bardziej interesująca i pasjonująca, zwłaszcza, że jego siarczysty język nigdy nie nudzi.

Aktor pojawił się w programie „The Late Late Show With James Corden”. Razem z prowadzącym odegrali szereg kilkusekundowych scenek przypominających o najsłynniejszych rolach L. Jacksona. Szybka charakteryzacja i szybki występ, jednak tak bogata filmografia sprawiła, że mamy do czynienia z 10-minutowym wideo. Jest co wspominać i co podziwiać, bo efekt jest wyborny.

Zobaczcie szybką przebieżkę przez niemal całą karierę Samuela L. Jacksona:

Aktora możemy obecność oglądać w takich filmach, jak „Kong: Wyspa Czaszki” oraz „xXx: Reaktywacja”. Z kolei w 2018 roku Samuel L. Jackson ponownie zjawi się jako Nick Fury, ale tym razem w „Avengers: Infinity War”.

L. Jackson w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi skrytykował wybór Brytyjczyków do ról czarnoskórych Amerykanów. Aktor odniósł się do osoby Daniela Kaluuya i obsadzenia go w filmie „Uciekaj”:

Jest wielu czarnoskórych brytyjskich aktorów, którzy pracują w naszym kraju, praktyczne bez przerwy. Zastanawiam się jak wyglądałby film, gdyby wystąpił w nim Amerykanin, który rozumie to wszystko. Ponieważ Daniel dorastał w kraju, gdzie przez setki lat było wiele rasistowskich zdarzeń. W Wielkiej Brytanii zostało okołu ośmiu prawdziwych białych ludzi. Więc jakby to wyglądało jakby Amerykanin zagrał tę rolę? Jestem pewien, że reżyser tutaj pomógł. Niektóre rzeczy są uniwersalne, jednak nie wszystkie.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.