Karzeł znów morduje w zwiastunie horroru "Leprechaun Returns"

Sergiusz Kurczuk
15.11.2018 10:25
Karzeł znów morduje w zwiastunie horroru "Leprechaun Returns" Fot. kadr z filmu Leprechaun Returns

Morderczy karzeł, selfie, zabójcze drony i abstrakcyjne sposoby na mordowanie nastolatków. Tak w kilku słowach można opisać zwiastun najnowszej części serii "Karzeł".

Każdy fan horrorów na pewno bardzo dobrze kojarzy serię "Karzeł". Pierwszy film o przerażająco śmiesznej wersji postaci z irlandzkich legend zadebiutował w 1993 roku. W roli głównej wystąpił niezastąpiony Warwick Davies, a jedną z jego niedoszłych ofiar była Tory Reding, grana przez młodą Jennifer Aniston. Miks horroru i komedii spodobał się widzom na tyle, że do roku 2018 powstało 6 kontynuacji. Najnowsza z nich pod tytułem "Leprechaun Returns" ("Powrót Karła") już niebawem doczeka się premiery. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowej części "Karła".

"Leprechaun Returns" - pierwszy zwiastun horroru

Przez prawie 30 lat seria przeszła wiele metamorfoz i najnowszy "Karzeł" stracił campowy wymiar oryginału. Nie oznacza to jednak, że zabrakło absurdów, które pojawiły się w kolejnych sequelach. W tym "Leprechaun Returns" nie odstępuje chyba najbardziej kuriozalnej części pod tytułem "Karzeł 4: W kosmosie". Zresztą przekonajcie się sami!

W zwiastunie zaprezentowano dość dużo szczegółów fabularnych. Chociaż intryga nie powala złożonością, film powinien spodobać się wszystkim miłośnikom horrorów klasy B. Tytułowy bohater jakiś czas przeleżał w letargu, ale przerwa nie wpłynęła na jego morderczą kreatywność. Karzeł wszedł w XXI wiek i do kolejnych zabójstw wykorzystuje między innymi... selfie i drony.

W filmie wystąpili Taylor Spreitler ("Kevin Can Wait") jako Lila, Pepi Sonuga ("Ash vs. Evil Dead") w roli Katie, Sai Bennett ("Lake Placid: Legacy") jako Rose i Linden Porco, który zagrał tytułową rolę. Fani pierwszej części na pewno będą zadowoleni z gościnnego występu Marka Holtona, wcielającego się po latach w Ozziego. Reżyserią zajął się Steven Kostanski, a za scenariusz odpowiada Suzanne Keilly.

"Leprechaun Returns" - kiedy premiera filmu?

Ostatni film z serii "Karzeł" pojawił się w roku 2014. Popularność horrorów, która rozpoczęła się w roku 2016, przyczyniła się do powrotu wielu klasyków kina grozy. Prawdopodobnie "Leprechaun Returns" ma być restartem podobnym do tego, co David Gordon Green zrobił z "Halloween". Akcja dzieje się po latach w tym samym miejscu, w którym toczyły się wydarzenia oryginalnego "Karła". Główna bohaterka przypomina nieco postać graną przez Jennifer Aniston, więc nie wykluczone, że będzie z nią jakoś spokrewniona. Na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli obejrzeć film. Produkcja nie będzie miała premiery kinowej i pojawi się jedynie w wersji domowej i trafi na platformy streamingowe.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.