Kate Winslet stwierdziła, że media znęcały się nad nią po premierze "Titanica"

14.01.2021 16:11
Kate Winslet stwierdziła, że media znęcały się nad nią po premierze "Titanica" Fot. Twentieth Century Fox/Paramount Pictures/Lightstorm Entertainment/East News

Gwiazda "Titanica" stwierdziła, że jej zdaniem media znęcały się nad nią po premierze kasowego przeboju. Aktorka nie lubiła sławy, dlatego postanowiła brać udział w mniejszych, niezależnych produkcjach.

Kate Winslet ma za złe mediom to, jak ją traktowano po premierze Titanica

Kate Winslet wyjaśniła, że jej zdaniem media znęcały się nad nią po premierze "Titanica" Jamesa Camerona. Aktorka miała wówczas 21 lat i z miejsca stała się jedną z najbardziej znanych osób na świecie.

Polecamy

Gwiazda pojawiła się niedawno w podcaście WTF prowadzonym przez Marca Marona, w którym wyjaśniła, że była przerażona nagłym skokiem popularności:

Po premierze przeszłam w tryb obronny. To była dosłownie zmiana o 180 stopni w ciągu jednego dnia. Byłam ofiarą sporej ilości krytyki za to jak wyglądałam. Miałam wrażenie, że brytyjska prasa mnie bardzo, ale to bardzo nie lubi.

Polecamy

Gdy sytuacja zaczęła się robić jeszcze gorsza, Winslet stwierdziła, że czuła się, jakby media specjalnie próbowały ją złamać:

Mówiąc szczerze, czułam się, jakby się nade mną znęcali. Pamiętam, że myślałam o tym, żeby to się skończyło. Kiedy nareszcie miałam więcej spokoju, to uświadomiłam sobie, że jeśli tak wygląda sława, to ja nie jestem na nią gotowa. 

Aktorka wyjaśniła, że nie miała wówczas zbyt dużej pewności siebie w swoim zawodzie, dlatego postanowiła wybierać mniejsze role w filmach niezależnych - chciała po prostu nauczyć się grać:

Wtedy wciąż uczyłam się grać. Czułam, że nie jestem gotowa na więcej dużych, hollywoodzkich produkcji. Nie chciałam popełniać błędów, bo zależało mi na tym, żeby mieć długa karierę. Strategicznie szukałam mniejszych ról, żeby popracować nad warsztatem i zachować jakieś szczątki prywatności i szacunku do samej siebie.

Cała sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy w wieku 25 lat Winslet urodziła córkę. Aktorka wyjaśniła, że prasa jej odpuściła, a ona sama przestała zwracać na to taką uwagę, bo koncentrowała się na swojej rodzinie.

Winslet niedawno połączyła siły z Jamesem Cameronem przy kontynuacjach "Avatara". Aktorka pochwaliła się, że nagrali dwa filmy naraz, a potem zażartowała, że ona sama nie wie w końcu, ile kontynuacji hitu powstaje. Oprócz tego, Kate Winslet wystąpiła w filmie "Ammonite" Francis Lee i być może zawalczy o Oscara podczas tegorocznej ceremonii.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.