Katolicy twierdzą, że "Mesjasz" Netfliksa jest niebezpieczny i może namieszać ludziom w głowach

05.01.2020 16:19
Katolicy twierdzą, że "Mesjasz" Netfliksa jest niebezpieczny i może namieszać ludziom w głowach Fot. kadr z wideo

Na forum katolickim ZChrystusem.pl pojawił się wątek nowej produkcji Netfliksa. "Mesjasz" stanął w ogniu krytyki wierzących jeszcze przed premierą.

Serial "Mesjasz" to jedna z najnowszych produkcji Netfliksa. Pierwszy sezon ma opowiadać o tytułowym bohaterze, który pojawia się na Bliskim Wschodzie w naszych czasach. Serial ma poddać analizie między innymi granice między wiarą, religią, a polityką. Jak łatwo się domyślić produkcja została szeroko komentowane przez między innymi środowiska katolickie jeszcze przed premierą.

"Mesjasz" Netfliksa niebezpieczny dla katolików?

Jak zauważyła redakcja onet.pl, na forum dla wierzących użytkowników ZChrystusem.pl pojawił się osobny wątek na temat niebezpieczeństw, które może rodzić dzieło Netfliksa. Dyskutujący przerzucali się argumentami i obawami związanymi z treścią serialu. Pojawił się argument, że seriale tego typu są wiarygodne jedynie wtedy, kiedy ich scenariusz opiera się bezpośrednio na Biblii. Użytkowniczka kryjąca się pod pseudonimem Magnolia napisała:

Osobiście nie jestem zainteresowana, bo to nie jest na podstawie Biblii, jak np film Pasja, tylko takie wizje jakby to było gdyby Jezus żył teraz na ziemi. Może to mieszać w głowie, raczej nie polecam.

Komentująca podkreśliła w kolejnych wypowiedziach, że Jezus jest Bogiem, a nie superbohaterem tylko Bogiem, a produkcje takie jak "Mesjasz" mogą być niebezpieczne.

Przeczytaj także

Rację przyznała Magnolii użytkowniczka Niezapominajka, która z obawy przed wpływem serialu na jej duszę, zrezygnowała z jego obejrzenia:

Niby ciekawe, ale dla bezpieczeństwa duchowego za oglądanie się nie wezmę.

Na forum pojawił się także głos broniący produkcji. Jeden z użytkowników - Andej - zauważył, że serial może nawet zaowocować nowymi wyznawcami religii chrześcijańskiej:

Rzetelna analiza, nawet osoby negatywnie nastawionej do Boga, nie musi być zła. Jeśli skłania do obiektywnego myślenia, to nakłoni do uwierzenia.

Kontrowersyjny serial miał swoją premierę 1 stycznia 2020 roku. Od tamtej pory można obejrzeć 10 odcinków produkcji za pośrednictwem Netfliksa. Zwiastun "Mesjasza" możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też: W Polsce powstaje Symulator Jezusa. Można zmieniać wodę w wino i walczyć z Szatanem 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.