Kazachscy Amerykanie są oburzeni "Boratem 2": dlaczego nasz kraj jest obiektem pośmiewiska?
27.10.2020 10:40
Kazachscy Amerykanie są oburzeni "Boratem 2": dlaczego nasz kraj jest obiektem pośmiewiska? Fot. IMP FEATURES/East News

Kazakh American Association nie jest fanem Sachy Barona Cohena i jego filmu "Borat 2". Organizacja stwierdziła, że produkcja jest rasistowska wobec Kazachów.

Grupa wyjaśniła również, że wsparcie Amazon Prime Video dla tego filmu jest ich zdaniem dziwne, ponieważ produkcja "może zachęcać do przemocy wobec słabej i mało prezentowanej mniejszości etnicznej w USA".

Borat 2 rasistowski? Tak twierdzi kazachskie stowarzyszenie w USA

Jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Kazakh American Association na łamach Variety: 

Sacha Baron Cohen i jego ekipa filmowa dokonują white-washingu i sprawia, że naśmiewanie się z nas jest okej. To byłoby kompletnie niepoprawne politycznie, gdyby zrobił tak z Azjatami, czy osobami czarnoskórymi.

Przeczytaj także

W liście z 20 października grupa non-profit, zajmująca się "chronieniem i promocją" kazachskiej kultury i spuścizny w USA, poprosiła Amazon Prime Video, aby to anulowało premierę filmu. Ta odbyła się 23 października.

W nim czytamy również, że oryginalny "Borat" z 2006 roku, w którym brytyjski komik Sacha Baron Cohen zaprezentował Borata Sagdiyeva, pokazywał naśmiewanie się bazujące na "etniczności", a kazachskie dzieci stały się obiektem żartów w szkołach.

Przeczytaj także

Biorąc pod uwagę dzisiejszy klimat polityczny, dlaczego rasistowski film, który otwarcie naśmiewa się i znęca się nad narodem ludzi o ciemnym kolorze skóry jest uznawany za akceptowalny przez Amazon? Dlaczego nasz kraj jest dostępny do publicznego wyśmiewania?

W filmie, biały człowiek wciela się w Kazacha, a następnie naśmiewa się ze wszystkiego, co nam bliskie. My Kazachowie jesteśmy małym narodem, ale to nie oznacza, że mamy być ofiarami rasizmu. Pan Cohen twierdzi, że jego głównym celem jest Trump i rasistowscy Amerykanie. Jeżeli tak jest, to powinien stworzyć fałszywy kraj, jak w filmie "The Dictator". Jednak pan Cohen woli otwarcie znęcać się i poniżej prawdziwą nację.

Kazakh American Association jest przekonane, że Amazon Prime Video aktywnie promuje rasizm i ksenofobię. Na razie dystrybutor "Borata 2" nie odpowiedział na zarzuty postawione w liście.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.