Każde „Hodor”, które powiedział Hodor

Robert Skowronski
06.06.2016 11:18
Każde „Hodor”, które powiedział Hodor Fot. kadr z serialu

Uroczy półgłówek, słodki gigant, czyli bodaj najbardziej poczciwa z postaci w „Grze o tron”. Hodor nigdy nie miał zbyt wiele do powiedzenia, dlatego wszystkie jego wypowiedzi udało się zmieścić w 2,5 minuty.

Niezliczone wątki i zaangażowani w nie bohaterowie. Co prawda badania wykazały, że za głównego protagonistę należy uznać Tyriona Lannistera, ale nie można też zapomnieć o wszystkich wokół, których historie śledzi się z takim samym zaangażowaniem.

Pośród tych bardziej, jak i mniej znaczących postaci znalazł się m.in. Hodor, służący rodowi Starków, osobisty opiekun Brana. Zawsze wierny swojemu panu, obdarzony wielką siłą i niewielkim intelektem. Jedna z niewielu czystych dusz na padole wypełnionym ludźmi pełnymi chciwości, żądzy zemsty bądź władzy.

Postać graną przez Kristiana Nairna mogliśmy zobaczyć już w odcinku otwierającym 1. sezon „Gry o tron”. Jednak jego kwestię, która powtarzała się przez kolejne sześć serii mogliśmy usłyszeć dopiero w odcinku „Cripples, Bastards, and Broken Things”. UWAGA SPOILER! Słynnego „Hodor” wypowiadanego w różnych okolicznościach już nie usłyszymy, gdyż bohater zginał w 6. sezonie.

Jako rodzaj elegii stworzono materiał wideo, w którym znalazła się każda kwestia wypowiedziana przez olbrzyma. Może i nie jest zbyt różnorodnie, ale z pewnością wspominkowo:

„Gra o tron” przedstawiła nam wizję Brana, w której chłopak widział młodego Hodora, który wówczas nosił jeszcze imię Wylis i dysponował bogatszym zasobem słów. Pojawiły się fanowskie teorie próbujące rozgryźć jak doszło do takiego ograniczenia słownika postaci. Niektórzy twierdzą, że Hodor mógł być wargiem, a wejście do umysłu zwierzęcia na zbyt długo spustoszyło ten w jego głowie.

W czyją skórę wszedł młody Wylis? Był stajennym, więc prawdopodobnie „stał się” koniem. To by miało tłumaczyć dlaczego z ochotą nosił Brana i dlaczego bał się burzy oraz dlaczego młody Stark mógł wniknąć do jego umysłu.

Tęsknicie za Hodorem?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.