Każdy jest podejrzanym w pierwszym zwiastunie filmu „Morderstwo w Orient Expressie”

Kamil Dachnij
01.06.2017 16:54
Każdy jest podejrzanym w pierwszym zwiastunie filmu „Morderstwo w Orient Expressie” Fot. kadr z filmu

20th Century Fox opublikowało oficjalny trailer do przepełnionej gwiazdami adaptacji powieści Agathy Christie z 1934 roku. 

„Morderstwo w Orient Expressie” to klasyczna powieść detektywistyczna słynnej brytyjskiej autorki, z którą kino zmierzyło się już wcześniej, bo w 1974 roku. Film w reżyserii Sidneya Lumeta mógł się pochwalić całą plejadę gwiazd w rodzaju Seana Connery’ego, Lauren Bacall, Anthony’ego Perkinsa czy Ingrid Bergman. Jednak najnowsza adaptacja w reżyserii Kennetha Branagha jest wręcz niedorzecznie przepełniona znanymi nazwiskami. Zobaczcie ich twarze w pierwszym zwiastunie filmu.

Dla przypomnienia fabuła opowiada o morderstwie popełnionym w tytułowym pociągu podczas jego kursu z Istambułu do Paryża. Po tym jak zostaje on unieruchomiony z powodu śnieżycy, bohaterowie muszą odkryć tożsamość zabójcy. Podejrzenia zaczynają padać na każdego.

Oprócz funkcji reżysera, Kenneth Branagh wcielił się w główną rolę, czyli wybitnego detektywa Herkulesa Poirota. Autorem scenariusza jest Michael Green, który w 2017 roku zdążył się już wykazać w „Loganie”, a jego kolejny skrypt zobaczymy jeszcze w nadchodzącym „Blade Runnerze 2049”. Od wymieniania samej obsady można dostać zawrotu głowy, bo mamy Johnny’ego Deppa, Willema Dafoe, Penelope Cruz, Michelle Pfeiffer, Judi Dench, a nawet wojowniczkę Jedi, czyli Daisy Ridley.

20th Century Fox potrzebuje hitu po ostatniej porażce, jaką okazał się „Obcy: Przymierze”. Rzecz jasna „Morderstwo w Orient Expressie” nawet z tak doborową obsadą nie będzie kierowane do masowego widza, ale szanse na sukces są duże, tym bardziej, że wizualnie film prezentuje się nadzwyczajnie dobrze, zaś sama historia sama w sobie jest zajmująca. Jego premiera zapowiedziana jest na 24 listopada 2017 roku.

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.