20.12.2018 11:55

Keanu Reeves chciałby się wcielić w Wolverine'a

Aktor w wywiadzie z portalem ScreenGeek przyznał, że chciałby wcielić się w herosa, który jest najlepszy w tym co robi, ale to co robi, nie jest zbyt przyjemne.

John Wick
foto: shutterstock.com

Na przestrzeni lat Keanu Reeves zdobył sławę wcielając się w sporo filmowych twardzieli - jego nazwisko stało się gorące po premierze "Matrixa", w którym wcielił się w głównego bohatera Neo, następnie aktor zagrał Johna Constantine'a w amerykańskiej adaptacji popularnych komiksów o mistrzu mrocznych sztuk magicznych, a w ostatnich latach jego kariera przeżywa renesans przez występy w świetnych filmach z serii "John Wick". Reeves wciela się w tytułowego zabójcę, który mści się na mafii. 

Ale okazuje się, że nawet mimo kilku kultowych ról na swoim koncie, aktor wciąż chciałby rozszerzyć swoje CV. W niedawnym wywiadzie z portalem ScreenGeek, zapytano Reevesa o chęć zagrania w komiksowych filmach. Kilka lat temu sam artysta powiedział, że chciałby zagrać Batmana albo Wolverine'a i okazuje się, że po latach wciąż ma chęć na przyodzianie pazurów z adamantium i zaprowadzenie porządku wśród Sentineli:

"

To nie jest tak, że nie mogłem przyjąć tych ról. One po prostu były już obsadzone. Ale jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma, to zdecydowanie chciałbym zagrać Wolverine'a. "

Keanu Reeves jako Wolverine?

Cóż, szanse na to są całkiem spore - w końcu wraz z premierą "Logana" zakończyła się przygoda Hugh Jackmana z rolą kanadyjskiego herosa. Jest zatem wakat, który Reeves mógłby wykorzystać. Niestety, wydaje się to mało prawdopodobne. Disney, który przejął prawa do X-Men, raczej będzie chciał obsadzić w roli kogoś, kto będzie mógł (słowami Deadpoola): "pociągnąć franczyzę przez co najmniej 10-12 lat". A Keanu Reeves już teraz ma 54 lata, więc raczej trudno go sobie wyobrazić w tak fizycznej roli przez następną dekadę. 

John Wick 3 - pierwsze zdjęcie

Reeves ma za to inną dobrze prosperującą markę, w której świetnie sprawdza - chodzi oczywiście o "Johna Wicka", którego 3. część trafi do kin w maju 2019 roku. W grudniu 2018 roku Entertainment Weekly opublikowało zdjęcie z produkcji, które przedstawia tytułowego bohatera w towarzystwie Sofii (Halle Berry) oraz dwóch owczarków niemieckich. Zobaczcie sami:

JW

 Premiera "Johna Wicka 3" odbędzie się w maju 2019 roku. Keanu Reevesa usłyszymy również w "Toy Story 4". Niestety nie wiemy, w kogo wcieli się aktor.

Kamil Kacperski
Tagi: Wolverine John Wick Marvel Keanu Reeves